• Свеж
Okuyonic Дете Видео Камера, DIY Цртан филм Налепници Деца HD Камера 1.77 инчен HD Екран Практични Симпатична и Светла Боја за Деца Роденденски Подарок(Сина)

Okuyonic Дете Видео Камера, DIY Цртан филм Налепници Деца HD Камера 1.77 инчен HD Екран Практични Симпатична

DEN 645.36
Достапно е за нарачката

Стока

1.77 инчен HD екран, со висок квалитет CMOS сензор и вграден микрофон со снимање.Им овозможи на децата да се земе убави фотографии и да снимате живописни видео.Функцијата зум : едноставно притиснете го копчето, тоа ќе го направи звуци, смешно камера за деца.Симпатична и светла боја дизајн : во голема мера е привлечен за деца.Со DIY цртан филм налепници, тие сигурно ќе љубов оваа камера.Дојде со анти-падот врвката за на појас и вратот рака, повеќе удобен за носење и да ги преземат слики/видеа на отворено.Мини големина дизајн е погоден за децата да зафат и употреба.Лесен за деца да работат на камерата, тој има само 5 контролните копчиња на камерата тело. 1. 1.77 инчен HD екран, со висок квалитет CMOS сензор и вграден микрофон со снимање.Им овозможи на децата да се земе убави фотографии и да снимате живописни видео.2. Симпатична и светла боја дизајн : во голема мера е привлечен за деца.Со DIY цртан филм налепници, тие сигурно ќе љубов оваа камера. 3. Мини големина дизајн е погоден за децата да зафат и употреба.Лесен за деца да работат на камерата, тој има само 5 контролните копчиња на камерата тело. 4. Функцијата зум : едноставно притиснете го копчето, тоа ќе го направи звуци, смешно камера за деца. 5. Дојде со анти-падот врвката за на појас и вратот рака, повеќе удобен за носење и да ги преземат слики/видеа на отворено.

Особините

Condition:
100% Brand New
Material:
Plastic+Metal
Color:
Blue, Pink(optional)
Screen Size:
TFT 1.7inch Full Color Display
Image Sensor:
  1/4'' HD CMOS 2MP Sensor, 16 million maximum pixels. 
Fixed Lens:
digital zoom
Focusing Range:
0.5m-infinity
Photo Format:
JGP
Picture Size:
VGA, 1M, 2M, 3M, 5M, 16M
Video Format:
AVI
Video Size:
QVGA, VGA ,1280X720
photography method:
Close, selfie (2 seconds), selfie (5 seconds), selfie (10 seconds) automatically pause. 
White Balance:
Automatic, daytime, cloudy, tungsten lamp, fluorescent lamp
Acuity:
Standard/sharp/soft
Image Quality:
Super clear/clear/standard
Language:
English / Chinese/ Japanese/South Korea/ Russia etc. 
Audio recording:
Built-in microphone recording
Loudspeaker:
support
Battery Type:
alkaline battery, replace battery (Not Included)
Memory Card:
up to 32GB (Not Included)
PC Interface:
USB 2.0
Size:
approx.10*6*3.5cm/3.9*2.4*1.4in
Weight:
Approx.156g
   :
Package list:
 
1 * Kids Camera(Not Included Battery) :
1 * Manual  :
1 * Hanging Rope  :
1 * Micro USB Cable  :
1 * Cartoon Sticker  :
1 * Metal Wrist Belt  :

Најдобрите понуди во категоријата