• Свеж
STGATN Деца Компјутер Сина Светлина Блокирање на Очила за Момчиња и Gilrs Возраст 5-15 Анти напрегање на очите Наочари Рамка

STGATN Деца Компјутер Сина Светлина Блокирање на Очила за Момчиња и Gilrs Возраст 5-15 Анти напрегање на очите

DEN 143.52
Достапно е за нарачката

Стока

【ВИСОК КВАЛИТЕТ АНТИ СИНА СВЕТЛИНА ЛЕЌИ】Нашата сина светлина блокирање фактор на леќи за ефективно ги филтрираат штетните сина светлина и блокирање на минимизирање на штетната сина светлина изложеност.Тоа може да се обезбеди идеална висока заштита и висока transmittance рамнотежа за развој на очите. 【НАМАЛИ MYOPIA РИЗИК】Анти-рефлективен (AR) слој помага практично намалување на отсјај, и им овозможува повеќе од корист светла минува низ, намалување на напрегање на очите и оптимизирање на видната острина со помалку забава и повеќе гледање удобност. 【СИМПАТИЧНА МОДЕРЕН РАМКИ】 TR90 само се јавите на продавачот, без никакво двоумење да се реши проблемот до вашето задоволство.Според наодите на Визија Комитет анкета: Повеќето деца ги користат нивните компјутер, i Pad или паметен телефон за повеќе од три часа на ден, а со тоа и високата изложеност на сина светлина доаѓа симптоми на компјутерска визија синдром, како што се двојно визија и суви очи.STGATN Деца Сина Светлина Блокирање на Очила се конечното решение за заштита на вашето дете очите од штетните сина светлина. √ Blue ray блокирање леќа се дизајнирани со помош на Американската HEV-Adsorb супстрат апсорпција технологија.Тоа може да го апсорбира високо-енергетски сина светлина.висока светлина. √ TR90 рамки и силиконски храмот совет се флексибилни и цврсти,не грижете се за вашите деца оштетување на очила. √ светли бои вашите деца можат да ја покажат својата уникатна смисла за стил.Погоден за поврзување со различни стилови на облека.Се обрне внимание на око заштита додека истакнувајќи слатки момчиња & девојки.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата