• Свеж
Алармот Диск Заклучување Батерија Диск за Заклучување, EEOO Водоотпорен Аларм Диск Заклучување со 110 dB Звук на Алармот Погоден за Велосипеди, Мотоцикли, Off-Road Возила. ?

Алармот Диск Заклучување Батерија Диск за Заклучување, EEOO Водоотпорен Аларм Диск Заклучување со 110 dB Звук

DEN 839.76
Достапно е за нарачката

Стока

【АНТИ-КРАЖБА】-алармот да се огласи, на овој диск сопирачка за заклучување може да биде високо како 110d B, за да се заштити вашата сакана мотор од потенцијалните крадци' внимание.Кога е паркиран дома или на отворено, на чувствителни движење вибрации сензор ќе го активира алармот дури и ако некој го достигнува надвор да се допре до вашето возило лесно, Сепак, тоа нема да даде лажни аларми должи на влијанието на грмотевици. 【ЦВРСТИ И ИЗДРЖЛИВИ】-заклучување цилиндри е направено од нерѓосувачки челик кој е анти- ' рѓа, трајни, и доволно силни за да го заштитите вашиот мотоцикли, велосипеди, off-road возила, и скутери.итн.Покрај тоа, алармот диск за заклучување е IP67 водоотпорен и dustproof, што значи тоа е апсолутно ефикасен во лоши временски услови. 【БАТЕРИЈА & ЕКОЛОШКИ】-Овој диск брава, сопирачки со вграден-во 200 MAH батерија може да се траеше околу 3 месеци по полнење за 3 часа.Кога батеријата е помал од 10%, постојат 3 бипови да се потсети корисникот за полнење да се појави во време.Затоа, тоа се избегнува да се расправаме за замена на батеријата и ви заштедува пари. 【ДВЕ ЗАКЛУЧУВАЊЕ РЕЖИМИ 】- Постојат два начина за заклучување, еден е да заклучување со аларм, а другата е да се заклучи без аларм.Кога ќе се паркираат вашиот велосипед или моторцикл во дворот или други безбедни места, можете да го притиснете копчето за заклучување цилиндри 2 пати во брза сукцесија да се заклучи без аларм кој е толку брз и лесен за ракување. 【Она што ЌЕ ДОБИЕТЕ за】- Ова аларм диск сопирачка за заклучување има две бои за избор : Еден е матирано црна, другата е матирано сребро.Кога ќе примите парцела, ќе добиете Корисничко упатство, со диск сопирачка за заклучување, портокал кабел, USB кабел, и со шрафцигер, во меѓувреме, ќе имаме убав услуги на клиентите на 24/7. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања. 1. Зошто објектот примена не може да биде нормално се користи. Од моќта на диск сопирачка за заклучување може да ги снема за време на транспортот, ве молиме полнење тоа пред да го користите за прв пат. 2. Колку време е потребно да ја дополните?. - Тоа трае околу 3 часа за целосно полнење.USB дизајн, можете да го користите преносни мобилни моќ, компјутер за полнење на диск сопирачка за заклучување. 3.Може да диск сопирачка за заклучување се целосно нурнати во вода?. Да тоа може, но ABS заштитна маска мора да биде целосно затворена.Инаку, диск сопирачка за заклучување ќе биде лесно да се оштетат.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата