• Свеж
Заштитна ЕВА Тешко Школка Камера Случај за Canon PowerShot Elph 360 190 180, Кодак PixPro FZ43 FZ53 (Сива)

Заштитна ЕВА Тешко Школка Камера Случај за Canon PowerShot Elph 360 190 180, Кодак PixPro FZ43 FZ53 (Сива)

DEN 737.76
Достапно е за нарачката

Стока

ТЕШКО ШКОЛКА ЕВА НАДВОРЕШНОСТА - Ова носење има трајни хард-школка ЕВА надвор активно да се заштити вашата камера и други предмети се безбедни од хард капки или паѓа.ПОМЕСТЕНА МИКРОФИБЕР НАРЕДЕНИ ВНАТРЕШНИ работи - внатрешноста на случај карактеристики поместена пена и микрофибер обидел да обезбеди заштитен нула-слободен дом за вашата камера.ВНАТРЕ МРЕЖА ЏЕБ - За внатрешни работи на случајот има мрежа џеб, од една страна, за чување на полнење кабел, чистење избрише, и мемориски картички, додека другата страна карактеристики кука и јамка ткаенина рака за држење на камерата во место.ВКЛУЧЕНИ CARABINER КЛИП - метал carabiner клип е вклучена во овој случај, за прикачување на случај за вашиот ранец, појас јамка, или на патување назад за hands-free патување.МЕРЕЊА И КОМПАТИБИЛНОСТ - тежок случај мерки 4" x 3" x 1.1" - Погоден за Canon Power Shot Elph 360 190 180, Кодак Pix Pro FZ43 FZ53. Чувајте ја вашата камера во приштина состојба со ова Тешко Школка ЕВА Случај.Оваа трајни случај е навистина еден од еден вид со користење на хард рок Висока Густина ЕВА надворешноста за супериорен заштита од оштетување, додека останатите сеуште лесен и удобно носејќи искуство.Ентериерот е наредени со нула-слободен Микрофибер, обезбедување на сигурно и безбедно место за вашата дигитална камера.Овој случај останува затворена и обезбедува користење на двојна zippered затворање и вклучува carabiner клип за hands-free патување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата