• Свеж
Течна Вода Ниво Сензор Течни Ниво Сензор, Сензор, за Пластика Стакло

Течна Вода Ниво Сензор Течни Ниво Сензор, Сензор, за Пластика Стакло

DEN 302.16
Достапно е за нарачката

Стока

Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., со 13mm или повеќе индукција на далечина.Висока стабилност, висока чувствителност, силна anit-мешање способност бидете сигурни дека тоа нема да биде погодена од electromagnet, посебно дизајниран за да се справи со моќ фреквенција пречки и заеднички режим на пречки.Не-контактирајте со течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата

256GB, CFast2.0, SATA3, MLC
  • Свеж

256GB, CFast2.0, SATA3, MLC

DEN 5446.80

Капацитет : 256 GB.Брзина : Гласи : 515 MB / s, Пишува : 160 MB / s.Напишете заштита : Не.Боја : Без Боја.Адаптер од SATA ка