• Свеж
BIANTAI 4Pcs Природни Loofah Јадење Крпа Кујна Овошје Зеленчук Scrubber Чиста Loofah Еко-Пријателски Не-Нула Перење пример, перење на садови Чистење Сунѓерот Влошки

BIANTAI 4Pcs Природни Loofah Јадење Крпа Кујна Овошје Зеленчук Scrubber Чиста Loofah Еко-Пријателски Не-Нула

DEN 341.04
Достапно е за нарачката

Стока

Спецификација:4 Pcs.Боја : Крем-бело.Големина : 8*12cm.Материјал : Приливите влакна.Сеопфатно Чистење Покриеност : Мека текстура која може слободно да се преклопени и извртени = пошироката чистење покриеност, без мртви агли, погоден за сите кујна секојдневно миење, јадења, тави, садови и мали како чаши, лажици, гранки, итн.Совршен Природен Материјал кој треба да Се Сунѓери : видот на loofah ние да изберат се меки, благи, лесно да се пена и совршен за чистење без гребење.Природни карактеристики го направи тоа не е лесно да се adsorb масло, лесни за чистење, без мирис, толку повеќе ќе го користат помеки.Хуманизирано дизајн : Ергономски сунѓери форма за лесно griping, повеќе практични, рацете пријателски.Секој сунѓерот доаѓа со виси прашка, лесно за чување и сува, да се избегне поставување на директно во мијалникот работ предизвикува влага да расте бактерии.ЕКО е начин да се оди : Оваа eco-friendly производ е рачно изработени од природни суви Loofah растенијата, заштита на животната средина и здравје, безбедна за сите прибор и зеленчук чистењето, на крајот на својот користење на живот, тоа може да biodegrade и да се вратите во природата.Loofah сунѓер е чисто природни, нула-отпад алтернатива на конвенционалните, синтетички пластични сунѓери.Врз основа на традиционалните loofah средства за чистење, ние карактеристики на loofah сунѓерот дека е полесно да се користи во модерните кујни, практични додека се придонесе кон заштита на планетата.Со користење на Совети : 1,се Впие еко сунѓерот во топла вода, за прв пат целосно да се издува во својата првобитна форма, додадете мала количина на детергент за чистење, а потоа се подготвени за употреба.2,сунѓер работ има најголем чистење на сила, може да се свитка и употреба на рабовите да чистење надвор тврдоглав остатоци.За целиот loofah сунѓерот, толку повеќе ќе се користи помек станува.3,Во прилог на чистење прибор, тоа е исто така одличен за чистење на храна, како што се зеленчук и овошје, како и за капење, безбедни и здрави.4, Откако ќе завршиш со нив, само да се фрли во ѓубриво за отпадоци.Роден е во природата, назад во природата.Спецификација:4 Pcs.Боја : Крем-бело.Големина : 8*12cm.Материјал : Приливите влакна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата