• Свеж
Мобилен Телефон Сигнал Бустер Yagi Антена за Полнење,CDMA 850MHz 110V 2G/3G Мобилна Repeater Засилувач Комплет со 10m Кабел Мобилен Телефон Подобрување Сигнал за Домашна Канцелари?

Мобилен Телефон Сигнал Бустер Yagi Антена за Полнење,CDMA 850MHz 110V 2G/3G Мобилна Repeater Засилувач Комплет

DEN 1557.60
Достапно е за нарачката

Стока

★【Сигнал Бустер Засилувач】Почетниот Мобилен Телефон Сигнал Бустер е професионално дизајнирана за 850 MHz.Мобилен телефон сигнал repeater обезбедува крајната решение во која било област каде мобилните комуникации може да не работи добро, поради истекување на сигнали. ★【Отворено Yagi Антена Комплет】Отворено Yagi антена добива downlink сигнал од базната Станица, како и мини wattage repeater засилува јачината на сигналот,Еден е внатрешна антена која комуницира со вашиот мобилен телефон или лаптоп картичка податоци,Сателитско сигналите од мобилните телефони се пренесуваат до repeater преку тоа. ★【Repeater】малата repeater е направен во алуминиум кој може да помогне да се намалат слабеењето на сигналот пренос и зрачење,мала тежина,Висока добивка, лесно ракување. ★【Лесно да се Инсталира】На repeater уред карактеристики лесна инсталација 869-894 MHz (Долу Линк)Максимална стекнат : 60db(До Линк);65db(Долу Линк)Стандард Излезна Моќност : 26dbm~29dbm(До Линк);25dbm~27dbm(Долу Линк)Стандардна влезна Моќност : ﹣32dbm~﹣27dbn(До Линк);﹣38dbm~﹣37dbn(Долу Линк)Бучава Слика : ≤5db Repeater Покриеност : 50 800 M2 Return на Косата : ≤﹣18db Input Напојување : AC 140 V - 265 V, 50/60 Hz Stray Зрачење : ≤﹣36dbm Installation Steps1.Инсталирање на Отворено Yagi Antenna Select соодветна локација со силна и стабилна сигнал за надворешна антена.При инсталирањето, отворено антената треба да биде хоризонтална додека мала вертикална лента вертикална на земјата.2.Инсталирате repeater и да се поврзете на feeder Connect отворено фидер со интерфејс на ОТВОРЕНО(BTS) во repeater.3.Инсталирање на Таванот Antenna Select соба каде сигналот треба да биде подобрена.Инсталирање на Таванот Антената во високо место (поголем од два метри) и кон земјата.Пакет содржи : 1 x CDMA980 Мобилен Сигнал Booster1 x Надворешна Антена со 10m Cable1 x Затворен Antenna1 x Полначот Plug1 x Прирачник за Корисникот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата