• Свеж
Ресни Кабелот 4mm x 109Yards, Обоени Природен Памук Ресни Јаже - 3 Насоки Извртени Ресни Памук Кабелот за Ѕид Виси, Растенијата Закачалки, Занаети, Подарок Завиткување и Св

Ресни Кабелот 4mm x 109Yards, Обоени Природен Памук Ресни Јаже - 3 Насоки Извртени Ресни Памук Кабелот за Ѕид

DEN 191.76
Достапно е за нарачката

Стока

100% Природен Памук & Еко-Пријателски : Одличен глас започнува со голема суровини памук конец.HOMEBOBO занает мозок направени од 100% природни памук, е biodegradable, мирис за слободни и бесплатни на хемиски бои.Одлична основа за сите ваши оркестарот или занает проекти.Големина на & Пакет : Ресни памук string е 4mm (5/32") во дијаметар, на должина е околу 109yards за секој гајтанот.Нашите извртени памук string е намалување на должината и пакувани во spools, opp вреќа опфатени, чувајте го во стабилна и убава форма кога се испраќаат, лесно да се организира, да се спречи да хаос кога unraveled да ја користите.Мека, Здрав, Лесно да се Работи Со : во Споредба со плетенка јаже, ресни мозок е помек да се допре, но доволно силни за да се одржи себе добро. 3 насоки извртени даде памук кабелот флексибилност и цврстина, што го прави полесно да се поврати јазли и помош за конзистентност во текот на проекти.Погоден за Различни Апликации : Нашата ресни памук кабелот има многу убава боја, може да се широко се користат во различни ресни апликации кои се движат од мали до големи, како што се дома декор плетење и капчиња проекти.Одличен прилог на вашето ресни резерви.Креативност Бескрајни Можности : Можете да го користите овој занает јаже за сон catcher, ѕид закачалки, завеси со многу fringe, градинарство, подарок завиткување, пакување материјал, накит и занает, проекти, домашни миленици, играчки и многу повеќе.Ова јаже е направен од многу висок квалитет 100% природен памук предиво.Резултатот е многу мека кабелот со одлично се чувствувам.Памук е softest природни влакна се користат за ресни канапи, што го прави исклучително популарен избор!.Јажето карактеристики три насоки извртени мозок дава флексибилност и сила и што го прави полесно да се поврати јазли и помош за конзистентност во текот на проекти.Вие не мора да се грижите за пресврти и tangles при креирање на вашиот ремек-дело.Совети : .Рака мие со ладна вода со детергент или сува чиста.Не користите фен и сува станот.Ресни занаети не се вклучени.Ова јаже е направен од многу висок квалитет 100% природен памук предиво.Резултатот е многу мека кабелот со одлично се чувствувам.Памук е softest природни влакна се користат за ресни канапи, што го прави исклучително популарен избор!.Јажето карактеристики три насоки извртени мозок дава флексибилност и сила и што го прави полесно да се поврати јазли и помош за конзистентност во текот на проекти.Вие не мора да се грижите за пресврти и tangles при креирање на вашиот ремек-дело.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата