• Свеж
Kikkerland Сирење Ножеви, Сет од 4

Kikkerland Сирење Ножеви, Сет од 4

DEN 393.60
Достапно е за нарачката

Стока

Сет од 4 сирење ножеви за да ви помогне во cuting, служат и почитување на ред сирење.Машина за миење садови безбедно.Секој нож мерки околу 5-инчи.Ergonically обликувани пластични рачки со нерѓосувачки челични ножеви.Сечење одбор не се вклучени.Сет од 4 сирење ножеви за да ви помогне во cuting, служат и почитување на ред сирење.Зелената нож е за полу-меки сирења како Brie или Cheddar.Користење на вилушка крајот да ги собереш и да им служи на парчиња.Дупки во нож спречи држејќи се до меки сирења.Пурпурна нож за сечење потешко сирења како Pecorino или возраст сирења.Портокал нож е идеален за распаѓа кашкавалите како што Parmigiano или помек сирење како Готвач.Широк нож нема да се наведнуваат под притисок.Сината вилушка е за одржување на сирење, додека сечење или за сервирање.Сечење одбор не се вклучени.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата