• Свеж
DPST ON-Off Switch за да се префрлате Рокер Прекинувач AC 250V 15A 125V 20A 4PCS Месинг Иглички

DPST ON-Off Switch за да се префрлате Рокер Прекинувач AC 250V 15A 125V 20A 4PCS Месинг Иглички

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

DPST ON-OFF, Директно Месинг Нозе, Бакар Главата.Номинална вредност : AC250 V 15 A/125 V 20 A.Механички Живот : 50,000 пати.Електрични Живот : 20,000 пати.Панел намали дијаметар : 12mm (0.47").Бренд нови DPST Toggle Вклучите-OFF4 Месинг Feet Copper главата,nickle plated Panel отсечени : 12mm(0.47")Должина : 31mm(1.22")Ширина : 19mm(0.75")Номинална Вредност : AC 250 V 15 A/AC 125 V 20 AOperating сила : Помалку од 24 NInsulation отпор : 100 Mohm Withstand напон : повеќе од 1500 V 50/60hz (трае 1 минути).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата