• Свеж
Мобилен Телефон Сигнал Бустер,GSM 900MHz 2G/3G/4G Мобилни Repeater Засилувач за Полнење+ Yagi Антена за Полнење,со Мобилен Телефон го Подобрат Сигнал за Домашна Канцеларија Цент?

Мобилен Телефон Сигнал Бустер,GSM 900MHz 2G/3G/4G Мобилни Repeater Засилувач за Полнење+ Yagi Антена за Полнење,со

DEN 1320.00
Достапно е за нарачката

Стока

★【Сигнал Бустер Засилувач】Почетниот Мобилен Телефон Сигнал Бустер е професионално дизајнирана за 900 MHz.Мобилен телефон сигнал repeater обезбедува крајната решение во која било област каде мобилните комуникации може да не работи добро, поради истекување на сигнали. ★【Отворено Yagi Антена Комплет】Отворено Yagi антена добива downlink сигнал од базната Станица, како и мини wattage repeater засилува јачината на сигналот,Еден е внатрешна антена која комуницира со вашиот мобилен телефон или лаптоп картичка податоци,Сателитско сигналите од мобилните телефони се пренесуваат до repeater преку тоа. ★【Repeater】малата repeater е направен во алуминиум кој може да помогне да се намалат слабеењето на сигналот пренос и зрачење,мала тежина,Висока добивка, лесно ракување. ★【Лесно да се Инсталира】На repeater уред карактеристики лесен за инсталација и работа, да се изгради-во внатрешна антена и без пречки.Тоа може исто така да ги подобри затворен електромагнетизмот средини, protract мобилната на животниот век на батеријата.Led Светло Работа & Сигнал Состојба Индикатори. ★【Широка Примена】На CDMA 850 MHz Мобилен Телефон Сигнал Бустер главно се користи за 50 до 200 М2 дом, канцеларија, магацин,сала за состаноци, подрум, парк, хотел итн.Ако има било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас, нашите искусни Pumpki US услуги на клиентите тим ќе одговор во рок од 24 часа.Сигналот Repeater Повик за поддршка на 2 G / 3 G / 4 G,мрежата може да поддржува само 2 GFeatures : GSM 900 MHZ бустер.Направени од алуминиумски материјал, многу издржливи за употреба.50-200 квадратни метри погоден.Проширување на покриеност на базната станица, сигналот.Да се подобри покриеноста на испраќање и примање на мобилен телефон сигнали.Голема алатки за да се зголеми јачината на сигналот на вашите паметни телефони.Тоа е лесно да се инсталира и користи.Опис : засилувач На сигналот на мобилниот телефон е силна и опфаќа голем спектар.Спецификации : Фреквентен опсег : Uplink : 890-915 - MHz Downlink : 930-960 MHz Boost добивка (дп) : Gp > 58 Gp > 55 Outdoor насочен антена добивка (дп) : 8 Indoor антена добивка (дп) : 3 Major извозниците (PO) повеќе од 10 d Bm Pass бенд бран помалку од 3 d BThe бучава индекс е помалку од 4 d BTransmission одложување s

Особините

Најдобрите понуди во категоријата