• Свеж
3M 2380 Перформанси Маскирање Лента, 0.625 x 60 Двор се Тркалаат, Палачинка Хартија, Тен

3M 2380 Перформанси Маскирање Лента, 0.625 x 60 Двор се Тркалаат, Палачинка Хартија, Тен

DEN 1288.80
Достапно е за нарачката

Стока

Третирани со топлина отпорни наситен за користење на висока температура се пече циклуси.Мазна мини-палачинка хартија поддршка за повеќето боја маскирање апликации.Индустриски одделение држење на моќта.Чиста отстранување.Внатрешна употреба лента.Tape Case Перформанси Маскирање Лента се претворени од 3 M 2380 е 7.2 мили, тен, палачинка хартија маскирање лента.Овој производ е специјално третирани со топлина отпорни наситен за маскирање употреба за време на висока топлина печење циклуси.Изградени за индустриска употреба, овој производ карактеристики силна палачинка хартија поддршка и гумени лепило за силен, брз лепливоста.Овој производ е најдобро одговара за внатрешна употреба, изложеност на отворено клима и сончева светлина може да се промени претставата на овој производ. 3 M Перформанси Маскирање Лента 2380 беше наменета за индустриска употреба, каде што на најдобар можен боја линија е желба и сушење услови се движат од исуши рерна да се пече.Нејзината мазна, цврста, мини-палачинка хартија маскирање лента држи брзо, лесно ги отстранува и ќе ви даде голема претстава за повеќето боја маскирање апликации.Детали : .Оваа повеќенаменска касета ги има сите карактеристики кои се пожелни за високи перформанси маскирање лента, како што се силна лепливоста, тешки подлога, одлична отпорност на топлина и лесно отстранување.Таа и понатаму останува во место околу аглите, контури, и неправилни површини за да се обезбеди остри боја линии во боја апликации. 3 M Перформанси Маскирање Лента 2380 е лабораторија тестирани за насликани челик панели и го најде да се отстрани чисто до 30 минути во пече температури до 325°F/ 162°C. лепило обврзници веднаш да хартија, метал, дрво, и површини се насликани со сигурен држи моќта што е отпорен на кревање и виткање, од суштинско значење за производство на прецизни боја линии. 3 M Перформанси Маскирање Лента 2380, исто така, има едно парче отстранување и е sliver отпорни под нормални работни услови.Маскирање лента беше развиена специјално за да помогне да се заштитат околните површини од overspray, ќе се обезбеди чиста боја линии, и да се отстранат лесно и чисто кога ќе заврши.Маскирање ленти од 3 M се придржуваат добро, се спротивстави на растворувачи или вода од боја, и се доволно силни за да се откажам пластични sheeting, но сепак се отстрани чисто без оштетување на подземни.Поддршка, обично палачинка хартија, може да се поклонуваат на криви и неправилни површини.Снимката рака солзи за алатката-бесплатно апликацијата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата