• Свеж
Мобилен Телефон Сигнал Бустер Засилувач GSM 900MHz Мобилен Телефон Бустер Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Дома Засилувач Repeater + Внатрешна Антена Yagi за Полнење

Мобилен Телефон Сигнал Бустер Засилувач GSM 900MHz Мобилен Телефон Бустер Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Дома

DEN 1320.00
Достапно е за нарачката

Стока

- Голема добивка, мобилен телефон сигнал бустер засилувач лесна инсталација, и работата.Ве молиме следете ги инструкциите на сликата за да ја проверите фрекфенција на вашиот мобилен телефон и обидете се да видите дали тоа е компатибилен.Мерење фрекфенција на мобилен телефон сигнал засилувач : Band 1, Изберете 2100 Бустер; Бенд 2, Изберете 1800 Бустер; Бенд 3, Изберете 900 Бустер. - Full-duplex, Dual-порта дизајн.Користете ALC технологија, се приспособат на степен автоматски. - LED Светло Работи 935 MHz960 MHz(Downlink)Моќност : -70 ~-40 d Bm/ ФА (1.23 MHz)се Стекнат : (Uplink) 50/55/60/65 Db/±10 DB (Downlink) 55/60/65/70 Db±10 DBSignal покриеност : Горе да се покрие за 150 квадратни метри use Impedance : 50ΩSeclusion : >65d BPower набавка : 110 VOutput Напон : 5 VCompact дизајн : Внатрешна use Signal Repeater Големина : 140*100*20mm/5.51*3.94*0.79"Инсталација Пристапи : 1. Поправи до надворешна антена за прием на housetop и точка да сигнал кула.2. Поврзете некоја надворешна антена да ја "BTS" порта во repeater машина преку кабел.3. Поврзете надворешна антена(s) за да го "МОБИЛЕН" порта во repeater машина преку кабел, исто така.4. Приклучок на напојување адаптерот во AC штекер и заврши инсталацијата.Инсталација забелешка : 1. ве молиме бидете сигурни дека растојание над 10 M помеѓу внатрешна и надворешна антена, тоа е подобро да ги дели една од друга со ѕид.2. Ве молиме обидете се да се избере добар сигнал место за да поставите некоја надворешна антена.3. Ве молиме сигурни дека постојат добри сигнали 4-5 барови на вашиот отворено, или тоа нема да работи во вашата соба.Пакет : 1 x Мобилни Сигнал Repeater1 x Внатрешна Антена.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата