• Свеж
ARCHE Neoprene Заштита Камера Случај, Универзална Големина, Додаток Stroage, dslr фото/SLR Камера за Canon 450D, 500D, 550D, 600D, 650D, 700D, 1000D со 18-55мм Леќа (Мали Димензии / L60 x D100 x H160)

ARCHE Neoprene Заштита Камера Случај, Универзална Големина, Додаток Stroage, dslr фото/SLR Камера за Canon 450D,

DEN 239.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Квалитет Дизајн】Formfitting случај ќе го заштити вашиот dslr фото а што ќе ви овозможи лесно да го вметнете / отстраните вашата камера од случајот.Заштитна Neoprene е дизајниран да ти ја заштитите вашата dslr фото. 【Совршено се Вклопуваат】Внатрешни Димензии : 5.75" x 6" x 3".Додаток џеб accomodates мали додатоци како мемориски картички, резервни batteriees и леќа филтри. "Мерка на Камерата за да се обезбеди фит". 【Трајни Засилен Дизајн】Изградени со трајни, квалитет neoprene материјал и засилен крои.Оваа солиден случај се согласува да го тело и леќа на камерата за премиум заштита. 【Скроени за да ги Собере】Оваа ARCHE Neoprene камера случај е специјално приспособени за да ги собере Canon 450 D, 500 D, 550 D, 600 D, 650 D, 700 D, 1000 D со леќа, постигнувањето на саканата совршено се вклопуваат. / Овој Производ е универзална големина, тоа нема да се вклопат во секој производ совршено / Овој Производ е универзална големина, тоа нема да се вклопат во секој производ совршено. 【Отворено или Патување】ја Штити вашата камера и леќа од нечистотија, гребнатини, прашина, испакнатини и влага додека патуваат или на отворено.Description Protect вашата камера од елементи со овој ARCHE Neoprene Камера Случај.Направени со висок квалитет, neoprene, надворешноста repels вода и други течности, водење на вашата камера се безбедни и се исуши внатрешноста.Внатрешноста е наредени со пена баласт за да се спречи гребење и удари, и на еластичен материјал, го прави лесно да го вметнете и отстраните вашата камера од случајот.Во Glance Water-отпорни neoprene држи камерата dry Foam-поместена внатрешни работи ги штити од гребнатини и dings Lightweight, компактен случај е лесно да се carry Velcro затворање чува скриена камера безбедно inside What е во Box ARCHE Медиум Neoprene Камера Случај Големина (L x W x H) : 5.75" x 6 "x 3"Камера тело со леќа е соодветен рок од 15cm(6")на Овој производ, може да не одговара правилно, како универзален дизајн, ве молиме погледнете внимателно во вашата камера и леќа големина и да одлучи.Ве молиме имајте во предвид.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата