• Свеж
DATTON LCD Екран Замена Компатибилен со iPhone 7 Плус 5.5 Инчен 7+ со Digitizer Собранието на Екранот и Поправка Алати за Полнење во Црно

DATTON LCD Екран Замена Компатибилен со iPhone 7 Плус 5.5 Инчен 7+ со Digitizer Собранието на Екранот и Поправка

DEN 619.20
Достапно е за нарачката

Стока

За i Phone 7 Плус 5.5 инчен САМО.Број на модел : A1661, A1784, A1785. Боја : Црна.Комплетен пред стакло, Допрете scren со рамка за поставување.Лесна и брза инсталација.Квалитетот LCD Екран во споредба со ОЕМ Екран.Убаво презентација, целосно се прикаже функционална и допир одговора, вклучувајќи 3 D touch.Јасно Настава и потребните алатки за полнење вклучени.Зачувај 2/3 Цена во споредба со напуштање на вашиот i Phone утврден од страна на apple продавница или поправка Продавница.Сосема нов Добро спакувани во пена кутија без гребнатини или флеки на екранот.Направете вашиот Телефон големо, се преродува.тест рамка со вашите прсти.Притиснете или да се повлече рамка нежно.Бидете сигурни дека рамка е доволно силна и стабилна поврзан со LCD.Поврзани екранот на вашиот Телефон осигурете се дека новиот екран замена може да биде вклучен.Тест и проверка на LCD функции.Особено мртов на самото место, колор дисплеј, преминал боја линии или мртви пиксели.Бидете сигурни дека не се прикаже прашања.Притиснете едно од Стан во "уреди" и влечете ја иконата низ екранот некои пати.Проверете дали постои некаде дека не одговор на допир.Поврзете сите делови и кабли на екранот замена.Бидете сигурни дека сите screwholes и кабел пиновите се во точната места.Поврзани рамка и бидете сигурни дека шрафовите се поврзани точниот дупки и рамката фитнес совршено се вклопува.Повторно, проверете сите функции на екранот на допир, бојата и 3 D touch.Бидете сигурни дека сите функции се во одлични услови.Проверете екранот имаат минато на КК тест.Разбиена екран, мртвите точки, боја линии премине екран, допрете не е одговор, се отвора Апликација од себе, се што страдаат овие проблеми?.Сега може да се поправи овие проблемот сите од себе без замена на целиот i Phone!.Со потребна поправка алатка, може да се спаси 2/3 пари и време во споредба Apple продавница или поправка продавница.Брзо и лесно да го инсталирате, дури и да немате искуство!.На сензор на Допир слој е интегриран во LCD, што прави екранот собраа многу повеќе потенки.тест рамка со вашите прсти.Притиснете или да се повлече рамка нежно.Бидете сигурни дека рамка е доволно силна и стабилна поврзан со LCD.Поврзани екранот на вашиот Телефон осигурете се дека новиот екран замена може да биде вклучен.Тест и проверка на LCD функции.Особено мртов на самото место, колор дисплеј, преминал боја линии или мртви пиксели.Бидете сигурни дека не се прикаже прашања.Притиснете едно од Стан во "уреди" и влечете ја иконата низ екранот некои пати.Проверете дали постои некаде дека не одговор на допир.Поврзете сите делови и кабли на екранот замена.Бидете сигурни дека сите screwholes и кабел пиновите се во точната места.Поврзани рамка и бидете сигурни дека шрафовите се поврзани точниот дупки и рамката фитнес совршено се вклопува.Повторно, проверете сите функции на екранот на допир, бојата и 3 D touch.Бидете сигурни дека сите функции се во одлични услови.Проверете екранот имаат минато на КК тест.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата