• Свеж
MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Samsung Галакси J5 Серија на мобилните Телефони

MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Samsung Галакси J5 Серија на мобилните

DEN 287.76
Достапно е за нарачката

Стока

Со Класа 10 Чипсет и брз пренос на податоци брзина до 90 MB/s* додека состанок UHS-I / UHS-1 (Ultra High Speed 1) класа 1 спецификација - Memzi Про мемориски картички се идеални за сликање со висока резолуција на сликите и да се обезбеди непречено видео фотографирање и да игра назад, дури и при Целосно HD (1920 X 1080 P).Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Продавницата за повеќе апликации, музика, игри и видео од кога било досега.Со Класа 10 UHS-I / UHS-1 спецификацијата и до 90 MB/s* пренос на брзини тие се дизајнирани да се користи каде брзо мемориски картички се од клучно значење, сликање со Висока Резолуција на Сликите и Full HD видео, додека обезбедување непречено видео репродукција без никакво задоцнување или падна рамки.За да се обезбеди компатибилност ние го препорачуваме вашиот уред има најновиот софтвер или верзија на firmware инсталиран. *До 90 MB/s брзина на пренос (пишување брзина помала), врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред.Компатибилна со следниве J5 Премиер модели : СМ-G570 F, СМ-G570 F/DD, СМ-G570 F/DS, СМ-G570 Y, СМ-G570 Y/ДС.Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.SDHC Адаптер вклучен.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Компатибилна со следниве J5 модели : СМ-J500 F, СМ-J500 FZ, СМ-J500 G, СМ-J500 F/DS, СМ-J500 F/DD, СМ-J500 FN, СМ-J500 G/DS, СМ-J500 H, СМ-J500 H/DS, СМ-J500 H/DD, СМ-J500 Y, СМ-J500 M, СМ-J50007, СМ-J50008.Така на картичка може да се користи во најразлични дигитални уреди, тоа доаѓа со Целосна Големина SD адаптер кој може да слот вашиот Микро SDHC картичка во тогаш пак на адаптер во други уреди кои имаат полна големина SD картичка.Идеално, ако ви е потребна Високи Перформанси мемориската картичка за вашиот Паметен Телефон, Phablet или Таблет КОМПЈУТЕР.Memzi Про Micro SD мемориски картички се идеални за употреба со сите паметни телефони, Таблет КОМПЈУТЕР, Дигитални фото Апарати, HD Camcorders и сите други Дигитални Уреди што можат да го користат Микро SDHC Мемориски Картички.Работи брилијантно со најновите паметни телефони, Phablets, Таблет компјутери, Дигитални Камери и HD Camcorders. Компатибилна со следниве J5 модели : СМ-J510 F, СМ-J510 FN, СМ-J510 FZ, СМ-J510 FQ, СМ-J510 FN/DS, СМ-J510 G, СМ-J510 Y, СМ-J510 M, СМ-J510 H/DS, СМ-J510 F/DS, СМ-J510 FN/DD, СМ-J510 GN, СМ-J510 GN/DS, J5 Дуа.Испорачува во запечатена Зелено Пакување и поддржани со 5 година Memzi размена гаранција.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата