• Свеж
Смит & Внук на КОЖАТА-ПРВИЧНО Спреј, Заштитна Облекување Спреј, Кожата Бариера Филм, Содржи Алкохол, 4 Унци

Смит & Внук на КОЖАТА-ПРВИЧНО Спреј, Заштитна Облекување Спреј, Кожата Бариера Филм, Содржи Алкохол, 4 Унци

DEN 247.92
Достапно е за нарачката

Стока

ЗАШТИТНА КОЖАТА-БАРИЕРА СПРЕЈ : КОЖА-ПРВИЧНО Спреј форми филм дизајниран за да ги заштити здрава кожа.Кога се применува, тоа претставува бариера која делува како заштитен интерфејс помеѓу кожата и телесни отпад, течности, лепливи завои, одводни цевки, и околните ostomy сајтови.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ употреба во добро вентилирани област.Ако кожата е excoriated, еден stinging сензација може да се доживеат.Се однесуваат на пакувањето на производот за целосна листа на барањето инструкции и производ мерки на претпазливост.Смит & Внук има пионер здравје решенија од 1856 со една мисија : да ја користат технологијата да се земе границите исклучување на живеење.Грижа, напорите за соработка, и храброст се она што ние ги користиме за да им помогне на луѓето да живеат нивниот најдобар и најсилен животи.Едноставна, два збора ветување инспирира сите што ние го правиме : Живот Неограничен.Контакт Информации За Производителот 800-876-1261.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата