• Свеж
Almencla Пакување од 2 Ротари Switch 2 Позиција НЕ/NC 24V + 3-Позиција 2 НЕ 12V Префрлате

Almencla Пакување од 2 Ротари Switch 2 Позиција НЕ/NC 24V + 3-Позиција 2 НЕ 12V Префрлате

DEN 722.40
Достапно е за нарачката

Стока

Sterling silver ,зголемување на животот на копчето switch.Модуларен Дизајн за Лесна Инсталација и Инсталации.Ротари switch дизајн,Висока јачина на PC школка,отпорни на Абење,Прашина-доказ.Широко се користи за електрични автоматска контрола коло за испрати контрола сигнал. 2/3 Позиција Latching Одржува Ротари Switch НЕ/NC Latching Ротари Switch.Направени на ротари копчето и база на комбинација, демонтажа и замена е многу погодно.Опис : - 2/3 Позиција Latching Одржува Ротари Switch НЕ/NC Latching Ротари Switch. - Направени на ротари копчето и база на комбинација, демонтажа и замена е многу погодно. - Sterling silver ,зголемување на животот на копчето switch.Модуларен Дизајн за Лесна Инсталација и Инсталации. - Ротари switch дизајн,Висока јачина на PC школка,отпорни на Абење,Прашина-доказ. - Широко се користат за електрични автоматска контрола коло за испрати контрола сигнал.Спецификација : - Материјал : Пластика - Вкупната големина : 80x35x30mm/3.14x1.38x1.18inch - Копчето Дијаметар : 29.9 mm/1.18 инчен - Оперативен Струја : 10 A - Инсталација димензии : Дијаметар : 22mm/0.87 inch Package Вклучува : 1 Парче 2 Позиција Ротари Switch1 Парче 3 Позиција Ротари Switch.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата