• Свеж
ADATA SD700 Надворешни SSD 1TB, Црна, Воено-Одделение,(PX8/IP6X), 3 Години Гаранција

ADATA SD700 Надворешни SSD 1TB, Црна, Воено-Одделение,(PX8/IP6X), 3 Години Гаранција

DEN 3527.76
Достапно е за нарачката

Стока

На SD700 користи нова 3 D NAND, или наредени TLC Флеш.Технологијата нуди поголема густина, зголемена сигурност, и подобро моќ ефикасност во споредба со претходната 2 D NAND SSDs.Ќе добиете подобар производ во подобра вредност.IP68 прашина/вода доказ Плус воено-одделение shockproof.На само 75 G, на SD700 се разликува во голема мера од надворешната трајни складирање може да се користи за да се.Ова се лизга удобно во јакна џеб, и дефинитивно оди добро со торба без додавање на вашето товарот.Секогаш со вас и подготвени за работа, SD700 испорачува преносни сила.На SD700 ќе пристигне како еден од првите IP68 прашина и вода доказ трајни надворешни SSDs со 3 D NAND флеш.Тоа е комбинација низа на иновативни карактеристики и технологии за да ви даде перформанси, издржливост, и погодност каде и да одите.Облечени во тешка школка, Тоа е, исто така, воено-одделение Shockproof, додека четири пати побрзо од надворешни HDDs (механички дискови) на 440 MB/s читаат и пишуваат.Работи преку USB 3.1 Генерација 1, SD700 е крос-платформа компатибилен со Windows, Mac OS, и Android за да се овозможи лесна содржина за споделување и пренесување.Тоа е светло (само 75 G!), молчи, кул, и многу ефикасна моќ.Ова е издржлив SSD вашиот авантури побарувачката.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата