• Свеж
iPhone 8 Plus Екран Замена на Комплет, MaitreFix LCD Дисплеј и Екранот на Допир Digitizer Замена Рамка Собранието со Поправка Алатка за Полнење (5.5 Инчи, за iPhone 8 Плус)(Црна)

iPhone 8 Plus Екран Замена на Комплет, MaitreFix LCD Дисплеј и Екранот на Допир Digitizer Замена Рамка Собранието

DEN 647.76
Достапно е за нарачката

Стока

[ Совршен Компатибилност ] Maitre Fix i Phone 8 Plus екран замена на комплет совршено компатибилни со i Phone 8 Плус модели (A1864/A1897/A1898).Ве молиме имајте во предвид оваа замена на екранот работи САМО за i Phone 8 Плус. [ Спаси Повеќе.. ] Наместо да го испратите вашиот скршен телефон на поправка продавници, Поправка Себе штеди 70%+ трошоците и времето на чекање. [ Детални Операција Водство ] Ние обезбеди детални упатството за да ве води чекор по чекор да се заврши замена операција. [ Пакет се Вклучени ] комплет вклучува : Екран *1, 0.6 Y шрафцигер *1, 0.8* шрафцигер*1, 1.5+ шрафцигер*1, Пластични Стап*1, Pin*1, Вшмукување чаша*1, Триаголен оптоварување*1, селотејп*1, B7000 лепак*1. [ Гаранција и услуга по продажбата ] Ние обезбеди 6 месеци гаранција која започнува од денот на купување.Ние исто така, обезбеди онлајн услуга за да ви помогне да се решат проблемите.Компатибилен Модел : i Phone 8 Плус.Големина На Екранот : 5.5".Осветленост : 450cd/м2 ± 35cd/м2. Температура на бојата : 7000 K ± 500 K.Резолуција : 1920 P x 1080 P.Дисплеј Технологија : TFT LCD.Пакет Содржи : . 1 : Екран *1 / 2 : 0.8* Шрафцигер *1 / 3 : 0.6 Y Шрафцигер *1 / 4 : 1.5+ Шрафцигер *1 / 5 : Пластични Стап *1 / 6 : B7000 лепак *1 / 7 : Pin *1 / 8 : Вшмукување чаша *1 / 9 : Триаголен Оптоварување *1 /10 : селотејп* 1. Воведување на Алатки : .Шрафцигер : за Да unscrew и заострување на завртки.Бидете сигурни дека шрафцигер совет е целосно ангажирани во завртка мило кога unscrew или стегне завртки, во спротивно може да го оштети или двете шрафцигер или завртки.Вшмукување Чаша : Држиме ова на мазни неоштетени дел на телефонот површина за да се создаде вшмукување, и повлечете го прстенот вертикално далеку од површината за да се создаде почетна јазот меѓу екранот и телото.Триаголен Оптоварување : Тоа се користи за да се задржи делумно отворање и да се подели на екранот и задниот поклопец.Пластични Стап : се Користат во местото на нашите нокти да се повлече отворен или snap во место BTB конектори.B7000 Лепак : нанесете мала количина на лепак кога се преселиш на транспарентен начин на предната камера и пред сензори.Pin : Користете го ова за да ја извадите SIM картичката послужавник или ви помогне да се применуваат на лепак.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата