• Свеж
HR202 DC 5V 1 Channal 1CH 5V Влажност Осетливи се Префрлите Реле Модул Влажност Контролер Влажност Сензор Модул со Индикатор

HR202 DC 5V 1 Channal 1CH 5V Влажност Осетливи се Префрлите Реле Модул Влажност Контролер Влажност Сензор Модул

DEN 162.96
Достапно е за нарачката

Стока

HR202 DC 5 V 1 Channal 1 CH 5 V Влажност Осетливи се Префрлите Реле Модул Влажност Контролер Влажност Сензор Модул Со Индикатор.Опис : Работен напон 5 V Интелигентна се прилагоди дизајн Четири фиксни гром дупка за инсталација Употреба potentiometer за да ја прилагодите чувствителноста Со моќ индикатор(црвена), реле статус индикатор(сино) Употреба thermistor да смисла на надворешна температура, nterface Максимално оптоварување : AC 0 V-250 V/10 A, DC0 V-30 V/10 A Големина : 6.5*2.3 см/2.56x0.91inch Забелешки : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 0-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1 x 5 V Влажност Осетливи се Префрлите Реле Модул.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата