• Свеж
3M 4008 0.5 x 8-25 Двојно Обложени Пена Лента, 0.5 инчи x 8 инчен (Пакување од 25)

3M 4008 0.5 x 8-25 Двојно Обложени Пена Лента, 0.5 инчи x 8 инчен (Пакување од 25)

DEN 654.48
Достапно е за нарачката

Стока

Поврзување на Кертриџот : полиуретан лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополнат празнините и може да се користи за да се поврзат нерамна или текстура површини заедно.Издржливи Адхезија : ова селотејп е отпорна на штетни хемикалии и растворувачи, создавање на сигурен и трајна врска помеѓу материјали.Двострано Лента : ова акрилна лента можат да се користат и внатрешни и надворешни монтажа апликации.Својата отворена-клеточна структура одржува врска помеѓу различни супстрати за кои е потребна одредена сума на струење.Апликации : користи оваа постојана врска лента за сврзување материјали, како стакло, метали и пластика со висока површинска енергија како ABS и поликарбонат.Тоа дури и може да се користи за поврзување и одржување на батеријата пакети во место.Спецификации : лента, лента е 8 во.долго, 0.5 во.широк, и 0.125 во.дебела. 3 M 4008 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента е се што треба за да се обезбеди постојан поврзување меѓу супстрати со различна површина видови.Создавање и одржување на силни адхезија помеѓу стакло, метали и пластика кои имаат висока површинска енергија (ABS и поликарбонат), зголемената лента е идеална за двете ентериер и екстериер сврзување апликации.Помешани со висока јачина на акрилик лепило, оваа пена лента може да се користи во различни средини како болници, училишта, и канцеларии, да се стане сигурен лепило решение за монтажа уметнички дела, плакети, или општо за signage. 3 M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4008 е оф-бела, 0.125 во. (3.2 mm) дебели, двојно обложени, отворете мобилен уретан пена лента што се нуди висок стриже сила.Тоа е идеален за апликации, како што монтажа внатрешни работи signage и плочките со имиња и места каде во 1/8.густа пена е потребно за пополнување на јазот-апликации.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата