• Свеж
Konsung Ѕид Монтирани Инфраред Автоматско Дигитален Термометар за Возрасни Челото Touchless Не Контакт за Канцеларии, Фабрики, Продавници, Училишта (Без Батерија)

Konsung Ѕид Монтирани Инфраред Автоматско Дигитален Термометар за Возрасни Челото Touchless Не Контакт за Канцеларии,

DEN 1199.76
Достапно е за нарачката

Стока

Точни-авто челото термометар имаат малку мала маргина на грешка(0.2°C).Овој производ ги користи висока прецизност инфраред сензор за откривање на инфрацрвено зрачење на енергија со одредена бранова должина.Realease 5-14 µm низ човечкото тело и точно да се измери температурата на телото преку прецизна работа и разни надомест корекција.Удобен - Ѕид-монтирани термометри е паметен и удобен и да се избегне можноста за крос-инфекција преку рачен температурата на телото meassurement.Совршен за Висока Јачина на звук Зграда Влез на ѕидот монтирани авто инфраред челото термометар може да се користи во разни прилики кои имаат висока јачина на звук зграда, влез, како што се канцеларија, училиште, supermall, продавница, заедница, фабрика, продавница, ресторан и така натаму.Може да се сместат 999 Група на Податоци-На intellegent инфрацрвен термометар може да собере колку што 999 група на податоци и може да ги задоволи барањето на висока volumn влез.Висока Температура Аларм-ѕидот монтирани инфрацрвен термометар ќе им даде надвор на коишто се слушаат предупредување и светлината и на екранот ќе се смени црвена абнормални температура.Овој термометар е наменета за високо-сообраќај температура преземање и може да се монтира на ѕид за леснотијата на користење.Тоа трае температури во помалку од една секунда и може да се открие температура во рок од 4 инчи—плус тоа ќе флеш црвена и тргна аларм ако некој температурата е повисока од нормалната.Тоа исто така може да се напојува преку USB или батеријата, и инсталацијата не е толку едноставно како приклучување во.Ова е одлична опција за малите бизниси кои треба да се земе многу на температури и не сакаат да се потпрат на само едно лице да ги преземе сите температури.Брза и Точна Читање.Автоматско Мерење Температура.Нема Контакт на сите.Ѕидот монтирани челото термометар овозможува помал ризик за крос-инфекција ако сте со користење на термометри рачно да се земе читања од повеќе луѓе.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата