• Свеж
Baomain Универзална Ротари Cam/Changeover Switch SZW26-20/123.3 20A 660V 3 Позиција 12 Терминал Завртки

Baomain Универзална Ротари Cam/Changeover Switch SZW26-20/123.3 20A 660V 3 Позиција 12 Терминал Завртки

DEN 1120.80
Достапно е за нарачката

Стока

Ui : 660 V ; О : 20 A.Позиции : 3 Ставови(Што Е 1-2-3).Монтажа дупка големина : 43mm.длабоко од buttom за монтажа на лице : 51mm.тежина : 131g.Changeover switch главно погодни за електрични жици во прекинувач и Верверица кафез тип асинхрони мотор start-up, наназад, брзо прекинувачи, исто така, може да се направи конверзија на контрола коло.3 позиции, секоја позиција поврзете до 4 screwslocking акција type12 завртка terminals Package вклучуваат со 5 завртки.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата