• Свеж
MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Sony Xperia E или М Серија на мобилните Телефони

MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Sony Xperia E или М Серија на

DEN 2366.40
Достапно е за нарачката

Стока

Со Класа 10 Чипсет и брз пренос на податоци брзина до 90 MB/s* додека состанок UHS-I / UHS-1 (Ultra High Speed 1) класа 1 спецификација - Memzi Про мемориски картички се идеални за сликање со висока резолуција на сликите и да се обезбеди непречено видео фотографирање и да игра назад, дури и при Целосно HD (1920 X 1080 P).Продавницата за повеќе апликации, музика, игри и видео од кога било досега.Работи брилијантно со најновите паметни телефони, Phablets, Таблет компјутери, Дигитални Камери и HD Camcorders.SDHC Адаптер вклучен.Испорачува во запечатена Зелено Пакување и поддржани со 5 година Memzi размена гаранција.Компатибилна со следниве E модели : E5 F3311, F3313 / E4 E2104, E2105 / E4 Двојна E2114, E2115, E4 E2124 / E4g E2003, E2006, E2053 / E4g Двојна E2033, E2043 / E3 D2202, D2203, D2206, D2243 / E3 Двојна D2212 / E1 D2004, D2005 / E1 Двојна D2104, D2114, D2105. Компатибилна со следниве М модели : M5 E5603, E5606, E5653 / М5 Двојна E5633, E5643, E5663 / M4 Аква E2303, E2306, E2353 / M4 Аква Двојна E2312, E2333, E2363 / М2 D2303 / D2305, D2306 / М2 Аква D2403, D2406 / М2 Двојна D2302, S50 H / M C1904, C1905 / M Двојна C2004, C2005. Memzi Про Micro SD мемориски картички се идеални за употреба со сите паметни телефони, Таблет КОМПЈУТЕР, Дигитални фото Апарати, HD Camcorders и сите други Дигитални Уреди што можат да го користат Микро SDHC Мемориски Картички.Со Класа 10 UHS-I / UHS-1 спецификацијата и до 90 MB/s* пренос на брзини тие се дизајнирани да се користи каде брзо мемориски картички се од клучно значење, сликање со Висока Резолуција на Сликите и Full HD видео, додека обезбедување непречено видео репродукција без никакво задоцнување или падна рамки.Идеално, ако ви е потребна Високи Перформанси мемориската картичка за вашиот Паметен Телефон, Phablet или Таблет КОМПЈУТЕР.Така на картичка може да се користи во најразлични дигитални уреди, тоа доаѓа со Целосна Големина SD адаптер кој може да слот вашиот Микро SDHC картичка во тогаш пак на адаптер во други уреди кои имаат полна големина SD картичка.Испорачува во запечатена Зелено Пакување овие Memzi Про мемориски картички се Сосема Нови и дојде поддржани од страна на нашите 5 годишна Гаранција. *До 90 MB/s брзина на пренос (пишување брзина помала), врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред.За да се обезбеди компатибилност ние го препорачуваме вашиот уред има најновиот софтвер или верзија на firmware инсталиран.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата