• Свеж
Nonfiction Читање Со Разбирање Оценка 5

Nonfiction Читање Со Разбирање Оценка 5

DEN 407.76
Достапно е за нарачката

Стока

Со купување на овој ресурс можете да пристапите на наставата преку нашата слободна Tapsponder Одговор на учениците Систем.Можете да ги доделите на часовите во оваа книга, преку Tapsponder и имате нив да се категоризирани во реално време.Веднаш преглед на секој ученик поединечно одговори или приказ на одговорите на цела класа ниво.Tapsponder исто така ви овозможува да се земе во реално време анкети, креирајте ваш сопствен лекции, и пристап на други ресурси.По читањето на краток nonfiction пасуси за наука, географија, или историјата теми, студентите одговори на повеќе избор и краток-одговори на прашања за да се изгради седум суштинско значење за разбирање вештини.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата