• Свеж
Kwak Автомобил Шофершајбната Покритие за Мраз и Снег, Автомобил Шофершајбната Снег Покриваат Четири-слој за Заштита на Автомобил Windsheild Мраз Guard Покрие УВ Заштита од ?

Kwak Автомобил Шофершајбната Покритие за Мраз и Снег, Автомобил Шофершајбната Снег Покриваат Четири-слој за

DEN 479.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Погоден за повеќето автомобили и спортски автомобили】големината на зимската шофершајбната опфаќа е 94.5*59.1 инчи.На голема покриеност може подобро да ја заштитите покривот, од страна на windows и автомобил стакло. (Ве молиме проверете дали растојанието помеѓу ретровизорите на двете страни не надминува 82.5 инчи). 【Безбеден Дизајн】Автомобил заштитник за снег шофершајбната корица има четири windproof токи за да го спречи од тоа да биде воодушевен.Единствена рефлексивни предупредување лента избегнува судир во текот на ноќта и ги штити rearview огледало. 【Достапни во сите сезони】Половина автомобил шофершајбната поклопецот е направен од четири слоја на ЈП алуминиумска фолија, spunlace памук, полимер искриват и weft памук и не-плетени ткаенини.Тоа може да биде водоотпорен, термички изолирани, носат-отпорни, анти-ултравиолетови, снег, мраз, ветер и прашина.Заштитете го вашиот автомобил ефикасно целата година. 【Лесно да се инсталира и да ги чува】Зима шофершајбната опфаќа доаѓа со складирање торба, и задно големина е 15.74*11.8 инчи.Многу лесно да се инсталира и поклопецот за складирање во багажникот или задното седиште. 【Заштитете го вашиот автомобил боја】Одбраната не-плетени ткаенини можат ефикасно да се намали триењето на автомобил на телото, притоа заштита на оригиналниот автомобил боја од тоа да биде изгребани.Шофершајбната заштита поклопецот е лесно да се инсталира и да ги чува.Тоа може да се управува од страна на едно лице.Лесно можете да го зачувате автомобил windsheild се покријат во вашиот багажникот или задното седиште.(прозорец опфаќа за зимски).Автомобил шофершајбната снег поклопецот е направен од четири слоја на ЈП алуминиумска фолија, spunlace памук, полимер искриват и weft памук и не-плетени ткаенини.Тоа може да биде водоотпорен, термички изолирани, носат-отпорни, анти-ултравиолетови, снег, мраз, ветер и прашина.(прозорец штит за автомобил).Одбраната не-плетени ткаенини можат ефикасно да се намали триењето на автомобил на телото, притоа заштита на оригиналниот автомобил боја од тоа да биде изгребани.(шофершајбната опфаќа).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата