• Свеж
10Pcs Круг ќор-сокак Завртки, Алуминиум Легура Женски Навој Столб Поврзување Колона Spacer Монтажа Хардвер M4x0.7mm(Должина од 8мм)

10Pcs Круг ќор-сокак Завртки, Алуминиум Легура Женски Навој Столб Поврзување Колона Spacer Монтажа Хардвер M4x0.7mm(Должина

DEN 208.56
Достапно е за нарачката

Стока

Изработен од алуминиумска легура материјал, елоксирани површината, има голема сила и силна еластичност, не е лесно да се носат по долгорочна употреба.Со стандардни M4 x 0.7 мм женски навој, конекцијата е точната и прецизна и лесна.Надворешниот Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 во.Колоната често се користи да се одвои простор на објект на површината, или да го поправи делови заедно и да играат дополнителни структурни поддршка улога.Круг ќор-сокак може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.Комплет содржи 10 алуминиум легура столбови, кои се лесни за употреба и да го замени, и често се користи за CNC workpieces.Спецификација : Предмет Тип : изборен Круг ќор-сокак Материјал : Алуминиум легура Надворешниот Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 во Површина : Елоксирани Цел : Површината простор интервал, структурна поддршка Пакет Листата : 10 x Круг ќор-сокак.

Особините

Item Type:
Round Standoff
Material:
Aluminum alloy
Outer Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Surface:
Anodized
Purpose:
Surface space interval, structural support
Package List:
10 x Round Standoff :

Најдобрите понуди во категоријата