• Свеж
Herco 826G Затворени-Клетка се Прошири Гума, Neoprene Сунѓерот Мозок (Сива) - Круг - 3/16 x 5 ft.

Herco 826G Затворени-Клетка се Прошири Гума, Neoprene Сунѓерот Мозок (Сива) - Круг - 3/16 x 5 ft.

DEN 546.72
Достапно е за нарачката

Стока

Одлична отпорност на атмосферски, абразија, оксидација, УВ и Озонската.Затворен мобилен прошири гума структура на пломби од вода, масло, прашина и воздухот.Neoprene е погоден за употреба во текот на еден широк температура спектар на -85 F на +150 F.Лесно да се вклопи, се сече и облик за сопствени gasketing и затворање на апликации.Висок стисливост сунѓерот ги исполнува Спецификација Д-1056 2 A2 и 2 C2 F1. Затворена-клетка се прошири Neoprene сунѓерот гума мозок е идеална запечатување материјали за широк спектар на апликации низ дома во секој индустрија.Прецизност формирана со 100% затворен мобилен гума која не се апсорбира, ниту им овозможи на текот на течности или воздух.Herco бренд neoprene сунѓерот гума кабелот има одлична компресија карактеристики кои го прават тоа се идеални за запечатување празнини или voids.Обезбедува долгорочна изведба во затворен или отворен средини.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата