• Свеж
Дејтонскиот 1-Пол DIN Железнички/Прирабница Планината Цврста Состојба Реле; Max. Излез Засилувачи w/Топлина Мијалник: 10

Дејтонскиот 1-Пол DIN Железнички/Прирабница Планината Цврста Состојба Реле; Max. Излез Засилувачи w/Топлина

DEN 448.80
Достапно е за нарачката

Стока

Во споредба со електромеханичка реле, оваа солидна држава реле карактеристики нема подвижни делови, која им помага да понуди брз одговор и долг животен век.Тоа се префрла кога надворешен напон се применува во својата контрола терминали.Цврст-држава дизајн елиминира носат од подвижни делови, и тоа, исто така, не карактеристика искрење контакти кои потенцијално би можеле да се влошува.Објект - Реле : Цврста Состојба Реле Текст или Контрола на Напон : 3 32 VDC Излез или Контролирана Напон Спектар : 24 да 280 VAC Max.Излез Засилувачи w/Топлина Мијалник : 10 Топлина Мијалник : Интегрален Тип на Прекинувач : SCR Контакт Форма - Реле : SPST-НЕ Реле се Претвора Во : Нула Премин Текст Потрошувачка на Енергија (Оптовареност) : 0.5 W Монтажа - Реле : DIN Железнички, Површината Прст Безбедно : Да Телесна Висина - Реле : 4.20" Тело Ширина - Реле : 3.20" Тело Длабочина - Реле : 1.20" вкупна Висина - Реле : 4.20" Случај Боја : Сива Стандарди : E195424 Зелена Животната средина Атрибут : Производ Придонесува За Намалување на Потрошувачката на Енергија.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата