• Свеж
Кочница Диск Заклучување На Мотоцикл Тркала Аларм Универзална Преносни Кочница Роторот Кодот

Кочница Диск Заклучување На Мотоцикл Тркала Аларм Универзална Преносни Кочница Роторот Кодот

DEN 1137.60
Достапно е за нарачката

Стока

Овој објект е безбедност, анти-кражба заклучување, погоден за мотоцикл, скутер, велосипед и сл.Тоа се работи од страна на заклучување на диск кочница, која ви помага да го запрете движењето на возила и одржување на безбедноста на возилото.Тоа го поддржува алармирање предупредување функција.Ќе има звук на алармот ако го кодот е шокирана од страна на некој.Тоа е целосно направен од метал, кои се цврсти и издржливи.Неговиот звук на алармот е доста висока, а тоа е можно да се поправи тоа во било која позиција.Идеален за мотоцикли, велосипеди, скутери и секое возило каде што има дупки или краци на воланот.Сензор за движење е рѓа-отпорни, времето-отпорни и водоотпорен.Материјал : CNC цинк легура + легиран челик Заклучување основни : слива - облик на заклучување core Заклучување со pin : пречник од 6mm Број на копчиња : 2 Аларм волумен : 110d B Батерија : вграден-во 6*AG13 копчето батеријата е Применливо : со диск сопирачка велосипед електричен велосипед Производ големина : 88*60*39mm упатство за употреба : 1. По притискање на заклучување, бип ќе звук, што укажува дека за аларм е активиран. 2. Не тресете го кодот за тело, тоа ќе им даде три време прашува звуци. 3. Ако заклучувањето на телото е потресена повторно, 10 втората 110d B јачината на алармот ќе се огласи. 4. Ако тоа е случаен, користете го копчето за да се отвори за заклучување за да се пушти аларм.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата