• Свеж
Siemens 3RP1540-2AN31 Цврста Состојба временско Реле, Индустриски Домување, 22.5 мм, Кафез Менгеме Терминал, Исклучете го Одложи Функција, 1 КО Контакт Елементи, 0.05-600s Временски

Siemens 3RP1540-2AN31 Цврста Состојба временско Реле, Индустриски Домување, 22.5 мм, Кафез Менгеме Терминал,

DEN 2023.68
Достапно е за нарачката

Стока

Идеален за индуктивен товари.Изолирани куќиште со интегриран топлина мијалник.Степен на заштита IP20. Интегрирани монтажа нога да snap на стандардна монтажа железнички или за собранието на поддршка плоча.Глобалната примена преку разни одобренија, како што се УЛ, АДС, CE, IEC, итн.Siemens СИРИУС 3 RF23 цврст-држава контактор за префрлување resistive/индуктивен товари, e.г.на грејачи или вентили во флаширање на растенијата.Овие уреди не се носи и молчи и затоа се идеални за бучава-чувствителни области (канцеларии, болници).Тие се исто така исклучително сигурен во висока префрлување фреквенции.Како топлина мијалник е веќе интегриран, тие може да се користат директно во контрола на кабинетот.Компактен дизајн штеди простор на монтажа железнички.Цврст-држава, контактори, исто така може да се прошири за широк спектар на апликации, со едноставно кршење на стандардизирани 3 RF29 функција модули.Уредите се одобрени за светот употреба (e.г.IEC и УЛ/АДС).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата