• Свеж
3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет од 6] 4 во. x 6 во. Conformable Црна Пена со Акрил Лепило.

3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет од 6] 4 во. x 6 во. Conformable Црна Пена со Акрил

DEN 650.16
Достапно е за нарачката

Стока

Облакодери, мобилни телефони, електронски автопат знаци, фрижидери, архитектонски windows и повеќе, сите се потпираат на овој специјалитет поврзување на кертриџот за еден или повеќе чекори во собранието, монтажа, прицврстување и запечатување процес.Отпор : ова се тешки-должност за монтажа лента е отпорна на УВ светлина, хемикалии, растворувачи, топла и ладна велосипедизам температури.Оваа тешки-должност за монтажа лента со одличен дизајн и флексибилност нуди отпорни на екстремни температура велосипедизам, растворувач, УВ светлина, влага и хемикалии.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.дебела притисок осетлив сврзување лента лента се 4 во. 3 M стои со сите свои производи и да е таму за да ви обезбеди со дизајн насоки и техничка поддршка кога ви треба.Со одлична стриже сила, површината на лепливоста и conformability, ова двојно-еднострани пена лента создаде уредни и мазна површина.Тоа е специјално дизајниран за добра адхезија на високи, средни и мали површински енергија пластика и бои, метал и стакло.Компатибилен Површини : погоден да се користи на бои, и пластика; оваа лента се користи за поврзување на рерната вратата стакло со прав-обложени внатрешната врата собранието.Овој доверлив и сигурен лента нуди конзистентна бонд, извонредна издржливост и одличен растворувач и отпорност на влага.Тоа има способност да се поврзат различни површини како што се стакло, електронски знаци, дрво, пластика, и на сопствениците.6 мм), модифицирани акрилни лепило со многу conformable, пена јадро.Спецификации : ова 0.Нашите сврзување ленти обезбеди одлична стриже сила, conformability, површината на лепливоста и температура отпор. 3 M VHB 5962 Постојана Врска Лента со акрил лепило е наменета да се користи како замена за навртки, завари, завртки и течни лепила.широк, и 6 во. Тоа е црна, 0.На 5952 семејството на 3 M VHB Ленти користи модифицирани акрилни лепило од двете страни на многу conformable, лепило пена јадро.Сигурно обврзници различни материјали со сила и брзина за постојан апликации.Со ова се обезбедува извонредно силна двојно пена еднострано лента што се придржува до широк спектар на супстрати, вклучително и алуминиум, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик, композити, пластика, акрилик, поликарбонат, ABS и обоен или запечатени дрво и бетон.Комбинацијата на сила, conformability и лепливоста го прави ова семејство една од најпознатите способни и добро заоблени 3 M VHB Ленти.Овие уникатни ленти се комбинираат conformability, со силна, трајна врска.Нашите 3 M VHB Лента се состои од трајни акрилик лепило со viscoelastic својства.Тие се најчесто се користи во апликации низ различни пазари, вклучувајќи транспорт, примена, електроника, изградба, знак и прикажување и општи индустриски.Монтажа Лента : двострано лента е широко се користат во апаратот индустрија да се поврзе електронски дисплеј панели на микробрановите, фенови, и фрижидери.Тоа може да го замени заковки, завари и завртки.Тоа е широко се користат во транспортот, градежништвото, електрониката, и апаратот индустрии.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата