• Свеж
Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Полнење,Три-Band GSM-DCS-3G Мобилни Repeater Засилувач за Полнење со Антенски Мобилен Телефон Подобрување Сигнал за Домашна Канцеларија Цен?

Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Полнење,Три-Band GSM-DCS-3G Мобилни Repeater Засилувач за Полнење со Антенски

DEN 2688.00
Достапно е за нарачката

Стока

★【Сигнал Бустер Засилувач】GSM-DCS-3 G Мобилни Сигнал Repeater Мобилен Телефон Сигнал Бустер Три-Бенд Засилувач.Мобилен телефон сигнал repeater обезбедува крајната решение во која било област каде мобилните комуникации може да не работи добро, поради истекување на сигнали. ★【Главниот Параметар】Фреквентен Опсег : 890 Mhz915 Mhz(До Линк);1710-1785 Mhz(До Линк);920-1990 Mhz(До Линк);935-915 Mhz(Долу Линк);1805-1880 Mhz(Долу Линк);2110-2180 Mhz(Долу Линк).Моќност : -70 ~-40 Db m/ Фа (1.23 Mhz);Отпорност : 50Ω;Изолација : >65db;Компактен Дизајн : Внатрешна Употреба. ★【Repeater】малата repeater е направен во алуминиум,се намалат слабеењето на сигналот пренос и зрачење.Мала тежина,висока добивка, полн-дуплекс, dual-порта дизајн,користете aic технологија, се приспособат степен автоматски,големи линеарни моќ, контрола intermodulation & scatteration stably,компатибилност на електромагнетизмот во согласност со ets300 609-4. ★【Лесно да се Инсталира】На repeater уред карактеристики лесен за инсталација и работа, да се изгради-во внатрешна антена и без пречки.Тоа може исто така да ги подобри затворен електромагнетизмот средини, protract мобилната на животниот век на батеријата.Led Светло Работа & Сигнал Состојба Индикатори. ★【Широка Примена】На Три-Бенд Мобилен Телефон Сигнал Бустер главно се користи за дом, канцеларија, магацински простор,сала за состаноци, подрум, парк, хотел итн.до покритие за 150 квадратни метри.Ако има било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас, нашите искусни Pumpki US услуги на клиентите тим ќе одговор во рок од 24 часа.Фреквентен Опсег : 890 Mhz915 Mhz(До Линк)1710-1785 Mhz(До Линк)920-1990 Mhz(До Линк)935-915 Mhz(Долу Линк)1805-1880 Mhz(Долу Линк)2110-2180 Mhz(Долу Линк)Спецификација : Моќност : -70 ~-40 Db m/ Фа (1.23 Mhz)Сигнал Покриеност : Горе Да се Покрие За 150 Квадратни Метри Use Impedance : 50ΩSeclusion : >65db Power Набавка : Ac110 VOutput Напон : 5 VCompact Дизајн : Внатрешна Use Host Големина:235mm*185mm*20mm(9.25*7.28*0.79 Во)Надворешна Антена Големина:305mm*210mm*50mm(12*8.27*1.97 Во)3m Таванот Антена Големина:170mm*140mm(Дијаметар*Висина)(6.69*5.51 Во)Тежина:2.7 Кг(5.95 Lb)Инсталација Approaches1. Поправи До Надворешна Антена За Прием На Housetop И Точка Да Сигнал Кула.2. Поврзете Надворешна Антена Да "BTS" Порта Во Repeater Машина Преку Кабел.3. Поврзете Надворешна Антена(s) за Да го "Мобилен" Порта Во Repeater Машина Преку Кабел, исто Така.4. Приклучокот Моќ Адаптерот Во Ac Штекер И Заврши Инсталацијата.Инсталација Забелешка : 1. Ве молиме Бидете Сигурни дека Растојание Над 10 M Помеѓу Внатрешна И Надворешна Антена, Тоа е Подобро да ги Дели Една Од Друга Со Wall2. Ве молиме Обидете се Да се Избере Добар Сигнал Место Да се Постави Надворешна Антена.3. Ве Молиме Сигурни Дека Не Сте Добар Сигнал 4-5 Барови На Вашиот Отворено, Или Тоа Нема Да Работи За Вашата Соба.Пакет содржи : 1 x Мобилни Сигнал Repeater1 x Outdoor antenna1 x Адаптер(Ни Plug)1 x Корисникот Manual1 x 10m Feeder1 x Со 3m Внатрешна Антена.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата