• Свеж
MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Samsung Галакси J3 Серија Мобилен Телефон

MEMZI ПРО 16GB Класа 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Samsung Галакси J3 Серија

DEN 287.76
Достапно е за нарачката

Стока

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа нова removeable флеш меморијата на уредот на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад.Со Класа 10 Чипсет и брз пренос на податоци брзина до 90 MB/s* додека состанок UHS-I / UHS-1 (Ultra High Speed 1) класа 1 спецификација - Memzi Про мемориски картички се идеални за сликање со висока резолуција на сликите и да се обезбеди непречено видео фотографирање и да игра назад, дури и при Целосно HD (1920 X 1080 P).Продавницата за повеќе апликации, музика, игри и видео од кога било досега.Работи брилијантно со најновите паметни телефони, Phablets, Таблет компјутери, Дигитални Камери и HD Camcorders.SDHC Адаптер вклучен.Испорачува во запечатена Зелено Пакување и поддржани со 5 година Memzi размена гаранција.Компатибилна со следниве модели : J3 Про СМ-J3110 или J3 СМ-J320 F, СМ-J320 FN, СМ-J320 FZ, СМ-J320 F/DS, СМ-320 F/DD, СМ-J320 G/DS, СМ-320 H/DS, СМ-J320 P, СМ-J3109, СМ-J320 M, СМ-J320 W8, СМ-J320 M/DS, СМ-J320 Y.Компатибилна со следниве модели : J3 СМ-J320 PZDEBST, СМ-J320 PZDEVMU, СМ-J320 PZDESPR, СМ-J320 RZKAUSC, СМ-J320 AZWAATT, J3 Дуа.Memzi Про Micro SD мемориски картички се идеални за употреба со сите паметни телефони, Таблет КОМПЈУТЕР, Дигитални фото Апарати, HD Camcorders и сите други Дигитални Уреди што можат да го користат Микро SDHC Мемориски Картички.Со Класа 10 UHS-I / UHS-1 спецификацијата и до 90 MB/s* пренос на брзини тие се дизајнирани да се користи каде брзо мемориски картички се од клучно значење, сликање со Висока Резолуција на Сликите и Full HD видео, додека обезбедување непречено видео репродукција без никакво задоцнување или падна рамки.Идеално, ако ви е потребна Високи Перформанси мемориската картичка за вашиот Паметен Телефон, Phablet или Таблет КОМПЈУТЕР.Така на картичка може да се користи во најразлични дигитални уреди, тоа доаѓа со Целосна Големина SD адаптер кој може да слот вашиот Микро SDHC картичка во тогаш пак на адаптер во други уреди кои имаат полна големина SD картичка.Испорачува во запечатена Зелено Пакување овие Memzi Про мемориски картички се Сосема Нови и дојде поддржани од страна на нашите 5 годишна Гаранција. *До 90 MB/s брзина на пренос (пишување брзина помала), врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред.За да се обезбеди компатибилност ние го препорачуваме вашиот уред има најновиот софтвер или верзија на firmware инсталиран.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата