• Свеж
Velleman K1823 1А Напојување за Полнење

Velleman K1823 1А Напојување за Полнење

DEN 279.60
Достапно е за нарачката

Стока

Овој мал напојување обезбедува регулирани напон, прилагодлив помеѓу 1,5 и 35 на 1 volts Amp.Обезбедени без heatsink.излезна струја : 1А max., max.дисипација : 15 W (ладење).max.влезен напон : 40 V DC, PCB димензии : 2.1" x 2.1".Комплет - Основни Лемење Потребно. 1 Amp Напојување за Полнење на Овој мал напојување обезбедува регулирани напон, прилагодлив помеѓу 1,5 и 35 на 1 volts Amp.Со LM317 регулаторот неверојатно подобро бран и регулатива карактеристики се дадени отколку со конвенционалните регулаторни тела.Тековната граничник и термичка заштита од преоптоварување се вклучени во IC.Heatsink не се вклучени.Лемење собранието е потребно.Карактеристики : Само додадете соодветен трансформатор (види табела на страна 2 од datasheet) Голема за напојување на вашите проекти и заштедите пари на батерии Погоден како прилагодливи напојување за експерименти Контрола DC мотори, низок напон светилки, итн..Спецификација : Ниво 1 комплет (почетно) Претходно било напон помеѓу 1,5 и 35 V Многу ниска бран (80d B одбивање) Краток спој, топлинска и заштита од преоптоварување Макс. влезен напон : 28 VAC или 40 VDC (Препорачуваме P/N 149797, 28 VCT @ 2 A) Max.дисипација : 15 W (со heatsink) Димензии : 52 x 30мм (2.1" x 1.2").

Особините

Најдобрите понуди во категоријата