• Свеж
Jeanoko Еден Прстен 1pc 5050 LED Прстен со Интегриран Возачи LED Прстен Chainable за Дома Осветлување

Jeanoko Еден Прстен 1pc 5050 LED Прстен со Интегриран Возачи LED Прстен Chainable за Дома Осветлување

DEN 451.20
Достапно е за нарачката

Стока

Секој еден има ~18m A постојан струја диск па боја ќе биде многу барања, дури и ако напонот варира, и нема надворешни задави отпорници се бара изработка на тенок дизајн.Одново и одново, и одново, тие одат! 24 ултра светла smart LED се наредени во круг со 2.6. Користете само еден микро-контролор pin за контрола како многу како што можете да синџир заедно!.Секој ЛЕР е addressable како возач чип е во ЛЕР.Прстените се chainable - поврзете го излезот pin од една до внесување на pin-от на друг.Функција : одново и одново, и одново, тие одат! 24 ултра светла smart LED се наредени во круг со 2.6 (66mm) надворешниот дијаметар.Прстените се "chainable' - поврзете го излезот pin од една до внесување на pin-от на друг.Користете само еден микро-контролор pin за контрола како многу како што можете да синџир заедно!Секој ЛЕР е addressable како возач чип е во ЛЕР.Секој еден има ~18m A постојан струја диск па боја ќе биде многу барања, дури и ако напонот варира, и нема надворешни задави отпорници се бара изработка на тенок дизајн.Моќта на целата работа со 5 VDC и вие ќе бидете подготвени да карпа.Постои една податоци на линија со многу timing-специфични протокол.Бидејќи протоколот е многу чувствителен на времето, тоа бара реално време микро-контролор, како што е AVR, ПИК, mbed, итн.Тоа не може да се користи со Linux-базиран microcomputer или толкува микро-контролор.Нашето прекрасно-писмена библиотека ги поддржува овие пиксели!Како што бара рачно одбраната собранието, тоа е само за AVR јадра, но други може да имаат пренесен овој чип возачот код, па ве молиме google наоколу.На 8 MHz или побрз процесор е потребно.Доаѓа како еден прстен со 24 поединечно addressable RGB Led диоди составуваат и тестирани.Spezifikations : Напон : 5 V DC LED : 24-битна Внатрешен Дијаметар : 5.3 cm/2in Outer Дијаметар : 6.5 см/2.5 во Тежина : 8g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x LED Прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата