• Свеж
3M VHB 4951 Пена Лента – [Пакет од 6] 3во. x 9in. Бела, Conformable Лента Ленти со Ниска Температура е Применливо Лепило

3M VHB 4951 Пена Лента – [Пакет од 6] 3во. x 9in. Бела, Conformable Лента Ленти со Ниска Температура е Применливо

DEN 652.32
Достапно е за нарачката

Стока

VHB Лента : овој неконвенционален пена core лента е идеална за запечатување и поврзување на барањата во тешки внатрешни и надворешни средини.Оваа лента нуди долго-траен, доследни и постојан обврзници на температури толку ниско, како и 0°C. Комунални Опсег : постојана врска лента се придржува до и висока енергија супстрат како што се алуминиум, од не ' рѓосувачки и поцинкуван челик.Тоа нуди добра адхезија на тешко да се држиме површини, енергија прав обложени бои, пластика, акрил и стакло.Примена : оваа општа намена VHB пена лента може да се користи да се замени заковки, вежби, заварување, и течни лепила.Тоа често се користи за монтажа на панел да се монтира, stiffener панел, безбедносни уреди, плочките со имиња, логоа, декоративни материјали, и уреденост.Посебна Карактеристика : viscoelastic лента со исклучителна поврзување на сила е отпорна на УВ светлина, растворувач, хемиски и влага.Таа им овозможува користење на слични и различни материјали и може да се одржи топло-ладно, и велосипедизмот температури.Спецификација : на 0.045 во.дебела двострано лента Ленти е 3во.широк и 9in.долго.Оваа бела боја лента со фирмата јадрото е најчесто се користи во градење, апарати, и изградба индустрии. 3 M VHB 4951 Лепило Пена Лента обезбедува силна совршено запечатени површини во абразивни внатрешна/надворешна средина.Дизајниран да овозможи трајно врзани површини во ладен прилагодувања со температура толку ниско, како 32 F (0 C), тоа се елиминира потребата за навртки, завари, навртки, и течни лепила.На двострано пена лента отпорен на УВ светлина, хемикалии, растворувачи, и влажни амортизацијата температура додека обезбедува висока висока и ниска енергија површината супстрати.Овој притисок чувствителни лента создава уредни површина изглед на хард да се поврзат во прав обложени бои и пластика.Оваа 3 M VHB лента најчесто се користи за монтажа на панели, рамки, плочките со имиња, логоа, сигнализацијата, stiffener, трим и прилози на безбедносните уреди и апарати.

Особините

the 0.045 in. thick double-sided tape Strips is 3in. wide and 9in. long. This white color tape with the firm core is commonly used in building, appliances, and construction industries :

Најдобрите понуди во категоријата