• Свеж
Heschen Универзална Ротари Cam Селектор Changeover Switch SZW26-20/D303.3 20A 660V 3 Позиција 3 Фаза 12 Терминали CE

Heschen Универзална Ротари Cam Селектор Changeover Switch SZW26-20/D303.3 20A 660V 3 Позиција 3 Фаза 12 Терминали

DEN 254.16
Достапно е за нарачката

Стока

Модел : SZW26-20/D303.3. Ui : 660 V ; О : 20 A.Позиции : 3 Позиции(1-0-2).Димензии : 50 x 50 x 85mm /2" x 2" x 3.4"(L*W*T).Пакет Содржина : 1 x Changeover Switch + 5 х Завртки.Функција пластични надворешен материјал, 3 позиции, заклучување акција тип, 12 завртка терминали, одговара на дебелината меѓу 1mm да 4mm на монтажа одбор.Changeover switch главно погодни за електрични жици во прекинувач и Верверица кафез тип асинхрони мотор start-up, наназад, брзо прекинувачи, исто така, може да се направи конверзија на контрола коло.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата