• Свеж
SHHMA Силиконска Гума Лист Дихтунзи Материјал Силиконски Круг Солидна Заптивка, Добра Флексибилност, 10 Парчиња,Дебели:1mm,со Дијаметар:40mm

SHHMA Силиконска Гума Лист Дихтунзи Материјал Силиконски Круг Солидна Заптивка, Добра Флексибилност, 10 Парчиња,Дебели:1mm,со

DEN 1080.00
Достапно е за нарачката

Стока

Дебелина : 1mm/2mm/3мм.Дијаметар : 30мм/40mm/50мм/60mm/70mm/80mm/90mm/100mm.Одлична отпорност на топлина, таа се уште ја одржува еластичноста на ниска температура од -40ºC.Тоа може да се води постојано, дури и при висока температура, добро електрична изолација.Добро запечатување перформанси : низок површински напон, добра hydrophobicity, и може да се удирани со тупаници во дихтунзи, дихтунзи, и да печати.Анти-стареењето и затегнувачка абење отпор, извршувањето на силиконска гума vulcanizate има нема видливи промени по изложеноста на сонце и да се повторуваат нагон за чешање на окото.Примена : дихтунзи, дихтунзи, подлошки, levelers, кат тапацир, електрична изолација, намалување на шумот.Опис на производот : Материјал : Силика gel Diameter : 30мм/40mm/50мм/60mm/70mm/80mm/90mm/100mm Thickness : 1mm/2mm/3mm Package вклучува : 10 x силиконски круг plates High и ниска температура отпор : Овој материјал има широк температурата на работа спектар, овозможувајќи да се справи со екстремно високи и ниски температури.Покрај тоа, таа исто така покажува добри временски услови отпор, хемиска отпорност, што го прави идеален избор за многу отворено и индустриски апликации.Вибрации апсорпција Се : силиконска гума лист може да се изолира возачот од вибрациите на добро, а со тоа намалување на влијанието од вибрации.Идеален за вашиот дом и работни проекти.Намали тоа лесно со нож или со ножици.Одлична електрична изолација, времето отпор и отпорност на топлина.Тоа е идеален за многу отворено и индустриски примени.Примена : гумени лист се користи за заптивка производство, намалување на вибрации, абразија, кат тапацир, чекан заштита, електрична изолација, звучна изолација, O-ring, вибрации и други предмети да се апсорбира.Применливи индустрии : автомобили, бродови, потрошувачки добра, индустрија, дома мебел.Забелешка : Поради различни агли и снимање на набљудувачите, ќе има одредена боја грешка; поради прирачник за мерење, ќе има големина на грешка од ±5 cm.Ви благодариме за вашето разбирање.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата