• Свеж
3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет на 2] 6 во. (W) x 9. (L) Conformable Црна Пена со Акрил Лепило.

3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет на 2] 6 во. (W) x 9. (L) Conformable Црна Пена со

DEN 1171.20
Достапно е за нарачката

Стока

Брз и лесен за употреба постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост. 3 M VHB 5962 Постојана Врска Лента со акрил лепило е наменета да се користи како замена за навртки, завари, завртки и течни лепила.Нашите сврзување ленти обезбеди одлична стриже сила, conformability, површината на лепливоста и температура отпор.Со одлична стриже сила, површината на лепливоста и conformability, ова двојно-еднострани пена лента создаде уредни и мазна површина.Сон, да Дизајнира, да се Достави со нашите 3 M VHB Лента 5962.Тоа има способност да се поврзат различни површини како што се стакло, електронски знаци, дрво, пластика, и на сопствениците.Тоа може да се користи за signage монтажа апликации каде висока јачина е потребно.Резултатот е семејството на извонредно силна ленти, кои се лепат на широк спектар на супстрати.Монтажа Лента : двострано лента е широко се користат во апаратот индустрија да се поврзе електронски дисплеј панели на микробрановите, фенови, и фрижидери.Сигурно обврзници различни материјали со сила и брзина за постојан апликации.Апликации за оваа лента се вклучат поврзување и запечатување поликарбонат леќа преку LCD, signage и windows на пост-насликани контролни панели.Облакодери, мобилни телефони, електронски автопат знаци, фрижидери, архитектонски windows и повеќе, сите се потпираат на овој специјалитет поврзување на кертриџот за еден или повеќе чекори во собранието, монтажа, прицврстување и запечатување процес.Тоа е специјално дизајниран за добра адхезија на високи, средни и мали површински енергија пластика и бои, метал и стакло.Со ова се обезбедува извонредно силна двојно пена еднострано лента што се придржува до широк спектар на супстрати, вклучително и алуминиум, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик, композити, пластика, акрилик, поликарбонат, ABS и обоен или запечатени дрво и бетон.На 5952 семејството на 3 M VHB Ленти користи модифицирани акрилни лепило од двете страни на многу conformable, лепило пена јадро.Компатибилен Површини : погоден да се користи на бои, и пластика; оваа лента се користи за поврзување на рерната вратата стакло со прав-обложени внатрешната врата собранието.Спецификации : ова 0.Овој доверлив и сигурен лента нуди конзистентна бонд, извонредна издржливост и одличен растворувач и отпорност на влага. 3 M VHB Лента е докажано алтернатива на завртки, навртки, завари и други форми на механички сврзувачки елементи.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.Овие уникатни ленти се комбинираат conformability, со силна, трајна врска.Тоа може да го замени заковки, завари и завртки.Отпор : ова се тешки-должност за монтажа лента е отпорна на УВ светлина, хемикалии, растворувачи, топла и ладна велосипедизам температури.Сила : оваа постојана врска лента има исклучителна сила да се замени место завари, навртки, завртки и течни лепила.Нашите 3 M VHB Лента се состои од трајни акрилик лепило со viscoelastic својства.дебела притисок осетлив сврзување лента лента се 6 во. 3 M стои со сите свои производи и да е таму за да ви обезбеди со дизајн насоки и техничка поддршка кога ви треба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата