• Свеж
Лимон Масло со Восок Дрвени Мебел полски и клима уред, се Хранат, се Заштити и да се Врати Heirlooms, 16 оз.

Лимон Масло со Восок Дрвени Мебел полски и клима уред, се Хранат, се Заштити и да се Врати Heirlooms, 16 оз.

DEN 251.76
Достапно е за нарачката

Стока

Ние се користи вистински лимон нафта и вистински восок за да ја креирате оваа мебел полски.Без вештачки бои или silicones.За казна, дрво, метал, и мермерни површини.Штити, полирање, го разубавува.Рачно изработени во Индијана од 1986 година. Ние брод Приоритет Пошта преку USPS.Ние се направи ова со вистински лимон нафта и вистински восок.Без вештачки бои или silicones дека може да го оштети вашиот мебел.Лимон масло е да се чисти вашиот мебел восок е да додадете заштитна заврши дека полирање и го разубавува.Нашиот производ помага да се одвратат вода, алкохол, нечистотија и отпечатоци од прсти.Користете често да се заштити вашиот парична казна антиквитети и heirlooms!ЗАВРШИ ДРВО : се Применува со мека, lint слободни крпа.Се шири рамномерно, а потоа удар сува.Употреба на антиквитети, кујната кабинети, и дограма.Нежно ги отстранува години на нечистотија, маснотии и валкано без одземање.Rejuvenates и враќа завршува на оригинална убавина.НЕДОВРШЕНИОТ ДРВО : се Користи како погоре за восок/масло заштитна заврши.ТВРДО дрво ПОДОВИ : се Применува полски на мека четка, потоа нанесете светло грбот на полски на вашиот подови.МЕТАЛ И МЕРМЕРНИ ПОВРШИНИ : се Применува liberally, а потоа удар.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата