• Свеж
Meade Инструменти – CanyonView ЕД (Екстра-ниска Дисперзија) 8x32 Моќен Отворено Птица Гледа Посета Спортски Концерти Патување Двоглед – Целосно Мулти-Обложени BaK-4 Призми –

Meade Инструменти – CanyonView ЕД (Екстра-ниска Дисперзија) 8x32 Моќен Отворено Птица Гледа Посета Спортски

DEN 4056.00
Достапно е за нарачката

Стока

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Екстра-Ниска Дисперзија (ЕД) Стакло : Обезбедување на Прецизни и Максимална Светлина Пренос за Светли, Јасни Слики.Bak-4 Призми Со Dielectric & Фаза Премази : се Состои од Квалитетот Третмани кои го Зајакнува Reflectiveness на Призми за Уште Поостри Корекција на Боја и Висока Резолуција Ставови.Издржливи & Водоотпорен : Изградени со Трајни, Водоотпорен, и Гума Надворешноста да Помогне да се Заштитат вашиот Оптика од Тешките Елементи на Отворено.Tripod Прилагодлива : Имајте Постојан, Стабилен Приказ со Помош на Tripod Адаптер за да го Прикачите на Tripod или Планината.Кој Комплет Вклучува : Солиден Meade Торбичката & Темперамент, Удобно Вратот Рака, Леќа Капи & Ткаенина За Чистење.Meade CANYONVIEW ЕД ДВОГЛЕД 8 X32.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата