• Свеж
Автоматско Телескопски Лента Мерка - 2 КОМПЈУТЕРИ Преносни Тело Мерење Лента Стигнале Владетел Алатка Caliper за Тело Мерење: Половината, Колковите, Биста, Грб, и Повеќ?

Автоматско Телескопски Лента Мерка - 2 КОМПЈУТЕРИ Преносни Тело Мерење Лента Стигнале Владетел Алатка Caliper

DEN 311.76
Достапно е за нарачката

Стока

[ПРЕЦИЗЕН И ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ] копчето контракција и игла за заклучување за да се добијат најмногу точни и удобни читања.Иглата за заклучување е фиксна во место, и може да се повлече лента за да го добиете најдоброто мерење.Копчето се намали и заклучување на функцијата обезбедува соодветна за мерење и одлична точност.Мерки до 60 инчи во должина (150cm). [ПОЛНО ТЕЛО, МЕРЕЊЕ ЛЕНТА] ги Преземе сите на вашето тело мерења лесно и прецизно, без помош!За девојки, жени и оние кои длабоко се грижат за нивниот раст, нашата мерна лента ќе биде неопходен објект да се врши наоколу, кој е совршен за мерење на вашиот делови од телото. [ЕРГОНОМСКИ и ПРЕНОСЛИВ ДИЗАЈН] ергономски и пренослив дизајн да ви помогне лесно да се измери.И тоа е лесно да ги чувате било каде : облекување маса, desktop, фиока, салата, итн.Тоа е многу погоден за прилагодувањето, шиење, рака на одлуки, телото мерења на локации, итн. [ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ] авто-затегнување лента мерка е направен од мек и флексибилен високо-квалитетни материјали.На лента мерка може да се поместуваат или деформирани да се избегне повреда или намалувања.Мекото лента мерка е флексибилен и прилагодлив, и тоа е лесен за користење, обезбедување на добра мерење и услуга живот. [ПРИМЕНА] Овие лента мерки се многу погодни за мерење на рацете, бутовите, половината, градите, и други делови од телото.Тие може да ви обезбеди со точни димензии.Тие, исто така може да се примени за да се крпа мерење, шиење мерења на локации, итн.Мулти Function Whether сте дома или на работното место, на лента мерка е речиси неопходност.Можеби тоа ќе дојде во рака кога ви се потребни за да се измери должината на биро, еден countertop, прозорец, книга, играчка итн.Само имајте го тоа и ќе се најде тоа е неверојатно разновиден.Чекори за usage Draw лента за излез на случајот и encircle половината или било кој друг дел од телото.Место на пластични колче во прилог на крајот на касетата во дупка на случајот.Притиснете го копчето на врвот на случајот и cinch лента удобно околу половината или дел од телото.Снимање на вашиот мерење на читање, која е дадена со број не е прикажан, каде снимката доаѓа од случајот слот.Опис : Материјал : ABS+ПВЦ+microfiber Size : 9*5.5*2cm Color : Црна, White Maximum мерење на должина : 60 инчи/150 cm Application : Мерка половината обемот, рацете, нозете, биста на турнеја.Пакет се Вклучени : 1/2* Мерење на владеењето Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја можеби мало различни од сликата боја.Ве молиме овозможи 1-2cm се разликува поради прирачник за мерење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата