• Свеж
AL3000-03 Одвод на Воздух Филтер, 3/8 Воздушниот Компресор Одвод Филтер за Вода Пареа Сепаратор Алуминиум Легура Nebulizer

AL3000-03 Одвод на Воздух Филтер, 3/8 Воздушниот Компресор Одвод Филтер за Вода Пареа Сепаратор Алуминиум Легура

DEN 386.16
Достапно е за нарачката

Стока

Nebulizer Има Стабилност И Издржливост : Овој филтер регулаторот е усвоена од Алуминиум легура умре - кастинг, стабилни перформанси, издржливи.Добро Запечатување Перформанси : PC капацитет првенство, висока цврстина, висока температура отпор, лесно стареење, добра запечатување перформанси.Дизајн Метал Случај Заштита : се усвојува на метална школка, ефикасно да се заштити сад од оштетување и продолжување на работниот век.Прилагодливи Протокот На Lubricator : ја прилагодува големината според масло магла уред скала за да се постигне подмачкување цел.Мал И Лесен За Инсталација На : мала тежина и мали дизајн, лесна инсталација, погоден за различни инсталација средини.Карактеристики : Материјал : алуминиум легура Модел : AL3000-03 Регулирање опсег : од 0,05~1 (Mpa) Максимална услуга притисок : 1 (Mpa) Конектор : G3/8 Номинална проток : 5000 L/min Гарантира притисок отпорност : 1.5 Mpa Првенство капацитет : 50cm2 Минимум оперативни проток : 40 L/MIN Препорачува масло : ISOVG32 Филтрирање на точноста : 40um Температура : 60 Тежина : 257g Пакетот вклучува : 1 x Одвод на Воздух Филтер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата