• Свеж
STJZXHN Quilted Ќебе, Животински Волкот Гризе Месечината 3D Испечатени Quilted Фрли Ватенка Зима и Топло, Мека Атмосфера Кревет Ватенка за Кревет, Кауч, Или на Троседот, Кралот

STJZXHN Quilted Ќебе, Животински Волкот Гризе Месечината 3D Испечатени Quilted Фрли Ватенка Зима и Топло, Мека

DEN 1655.76
Достапно е за нарачката

Стока

На ватенка е традиционален текстил, Историски, јоргани често се користи како bedcovers, и оваа употреба опстојува и денес додека мајсторство е, исто така, добива се поголемо значење.Изработени од памук и Полиестер овој лесен Quilted фрли е мека на допир,може да се користи во текот на годината.На ватенка фрли не е само топла и пријатна, тоа може да додадете декоративен елемент за секоја соба во вашиот дом фрли може да биде добредојден на зиморничав。.Нашата премиум ватенка е дизајниран да биде егзотични со исклучителна печатење, кои се комбинираат со повеќе елементи и живописни бои, што го прави ова ватенка уникатен и декоративни,фрли во текот на еден кауч или стол за да додадете прскање на боја и да се обезбеди топлина на една ладна ноќ。.Мулти-функција за употреба : како bedspread, постелнина фрли, ќебе или ватенка, лето кревет маска, пикник килим и така натаму; тоа е одлична за милување нагоре за да се види голем филм на кауч или кревет.Грижа инструкции : Машина за миење ладно, нежни циклус, и одделно.Не кајгана.Собори сува ниска, отстранат веднаш.Не железо.Ако не постои слободно движење во миење или фен, користете голем капацитет комерцијални за миење/фен. Ќе најдете дека додека времето станува ладно, ќе треба тоа несвесно。СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ВАТЕНКА КОМБИНАЦИЈА ФРЛИЛЕ ЌЕБЕ:Материјал : мека памучна ткаенина quilted фрли blanket Durable : Целосно отпорни на брчки и fading Suitable за сите во текот на годината : за да се загрее, но не и премногу тешка, па тоа може лесно да се користи за раслојување во текот на зимата, или од себе за време на summer Enough тежина за да бидете удобно, но сепак доволно светлина за да ти чува од кршење надвор во пот.Погоден за Употреба : реверзибилна фрли како дел од постелнината го поставите на кревет или ви заврши во додека гледа ТЕЛЕВИЗИЈА, читање на некоја книга или само релаксирачки на троседот или каучот, дури и украсени дневна соба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата