• Свеж
Галакси J7 Батеријата Acevan 3300mAh Замена на Батеријата за Samsung J7 ( Година) J710 J710F J710T J710P ИО-BJ710CBC ИО-BJ710CBE, Галакси J7 Премиер (2017) J727 J7 Perx J727P J727A J727V J727T J727R J727U

Галакси J7 Батеријата Acevan 3300mAh Замена на Батеријата за Samsung J7 ( Година) J710 J710F J710T J710P

DEN 335.76
Достапно е за нарачката

Стока

Погоден за Samsung Галакси J7 (2016 година) СМ-J710 и Галакси J7 Премиер (2017) СМ-J727. Ве молиме потврдете го вашиот постоечки батеријата е дел број натпревари пред купување на овој J710 замена на батеријата.Само компатибилни со Samsung дел броеви : ИО-BJ710 CBC, EB-BJ710 CBE, EB-BJ710 CBU.Ако вашата актуелна j7 батеријата е дел број не е наведен, тогаш тоа не е на батеријата за вашиот уред.Произведени и тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди, CE, и ROHS уверение.Висок квалитет на одделение А+ батеријата клетки се обезбеди подолг век на батеријата (500+ циклуси) , високиот-брзо, ефикасно полнење.Изгради-во посебни microchip ќе се спречи вашиот Samsung Галакси J7 батеријата Преку-Полнење, Над-Празнење, Над-Греење и Краток Спој, го продолжи животниот век на батеријата. 2 Година Грижете се-Бесплатно Гаранција, Купи со доверба : 30 ден парите назад гаранција,гаранција 2 години за поддршка.Она што ние го продаде не е само висок квалитет на батеријата, но исто така и нашите пријателски услуги на клиентите.Она што ќе добиете за : 1 x 3300 m Ah Галакси J7 мобилен телефон батеријата 1 x Микро USB 2.0 полнење кабел (дар), 1 x Прирачник, гаранција 2 години.Било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку цел детали, или преку кликнување на "Acevan Директен" веднаш до "Продаваат", потоа кликнете на "постави прашање", или преку e-mail адреса што се наведени во упатство.СМ-J727 A(AT&T).СМ-J727 T Премиер.СМ-J727 R(НИ Мобилна).СМ-J727 U(Отклучи).СМ-J727 F.СМ-J727 S.Галакси J7 V СМ-J727 V (Verizon).Галакси J7 Perx СМ-J727 P (Спринт, Поттик, Богородица, Мобилни телефони).Галакси Ореол J727 AZ (Крикет).СМ-J710 F.СМ-J710 H.СМ-J710 P.СМ-J710 T.СМ-J710 DS.СМ-J710 M.СМ-J710 GN.СМ-J710 K.СМ-J7108. Како професионална производителот батеријата за години, знаеме батерии.Acevan замена на батерии се направи на најдобар квалитет на одделение А+ ќелија во батеријата пазар, изградба-во посебни microchip, во голема мера се продолжи животниот век на батеријата.Ние се осигура дека Acevan галакси j7 батерии се направени на сосема нов материјал.Ние, исто така, го одбра најдобриот квалитет на одделение А+ ќелија во батеријата на пазарот.Acevan секогаш се тука.Употреба Samsung фабрика полнач и кабел за надополнување на овој Галакси J7 батеријата, лажни и евтини полначот може да ја оштети батеријата /уред.Не користите телефонот додека истиот се полни.Не текот на полнење на батеријата за премногу долго време.Дури и оваа J7 Батеријата имаат над-обвинет заштита.Користење на вашиот телефон на температури пониски од 5℃ може да влијаат на J7 замена на работата на батеријата.Не секогаш користејќи J7 батеријата/уред на висока температура средина или под зрак на сонцето.Батерии вистински користење на времето зависи од вашиот телефон хардверски и софтверски конфигурации и мрежните услови.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата